В ОДА обговорили план розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини

IMG_1460

3 березня, в обласній державній адміністрації відбулось заключне засідання робочої групи з питань професійно-технічної освіти області під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Валентини Січової та начальника управління освіти облдержадміністрації Євгена Криницького.

Під час засідання члени робочої групи ознайомилися з проектом регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти Херсонської області на 2016 – 2018 роки, після чого обговорили його.

Особливу увагу звернули на питання оптимізації закладів профтехосвіти області. Мова йшла про реорганізацію в районах Херсонщини окремих учбових закладів у Регіональні центри професійної освіти у випадку прийняття відповідного законодавства.

Також у 2017 році планується реорганізація професійно-технічних учбових закладів і в обласному центрі. Таке рішення пов’язано з тим, що кілька різних освітніх закладів готують спеціалістів однакових спеціальностей. Однак, слід зазначити, що реорганізація ніяк не вплине на кількісний показник контингенту студентів й адміністративних працівників.

«Все-одно ми прийдемо до того, що всі коледжі, училища, технікуми будуть об’єднані в єдиний тип закладів профтехосвіти, як це вдало практикується в усіх розвинених країнах світу», – зазначив Євген Криницький.

Окрім цих питань, звернули увагу на необхідність визначення не просто популярних професій, а й тих, що сприятимуть економічному розвитку області. Для цього до моніторингу професійно-технічних спеціальностей будуть залучати спеціалістів Херсонського обласного центру зайнятості.

До речі, в ході обговорення було зазначено, що Міністерство освіти і науки України заборонило проводити реорганізацію чи об’єднання професійно-технічних навчальний закладів, які готують спеціалістів зв’язку, поліграфії, залізничників чи військових, адже це професії стратегічного значення для держави.

Завершуючи обговорення нагальних питань з освітянами Херсонщини, Валентина Січова звернула увагу на те, що саме вони, працівники освіти, повинні ініціювати зміни до закону «Про освіту», адже краще за всіх знають тонкощі роботи й прагнуть постійно удосконалювати й популяризувати професійно-технічні спеціальності серед молоді.