В ОДА обговорили шляхи модернізації зрошуваних земель та меліоративних систем

IMG_9430_1

Робоча група з вирішення проблемних питань щодо ефективного використання зрошуваних земель та меліоративних систем області обговорила шляхи їх модернізації.

Засідання відбулось 23 лютого під керівництвом голови обласної державної адміністрації Андрія Путілова та за участі народних депутатів України Андрія Гордєєва та Сергія Хланя. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода зауважив, що в області налічується 426.8 тис га зрошувальних земель і меліоративна система Херсонщини вважається найбільшою у Європі.

З цього приводу начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Єгор Коваленко додав, що стан зрошувальних систем Херсонщини утричі  кращий, ніж у сусідніх областях: Запорізькій та Миколаївській.

Із загальної площі земель майже 140 тис га не зрошуються і основною причиною цього є розпаювання земель та небажання власників и орендаторів домовлятися між собою.

На майже 50 тис га земель внутрішньогосподарські мережі були зруйновані та розграбовані, бо земля там  не оброблялася.

«Так, наявність функціонуючих зрошувальних систем наявна тільки там, де землі зосереджені у великих господарствах. Тож вони мають змогу підтримувати й використовувати меліоративну систему, купувати нову дощувальну техніку», – зауважив під час засідання Єгор Коваленко.

Тому метою робочої групи є пошук шляхів вирішення нагальних проблем у цій сфері.

Наразі проводяться роботи по підготовці зрошуваних земель до сезону польових робіт. Ремонтується  насосне обладнання, проходить  інвентаризація розподільчих каналів. Як заявив Єгор Коваленко, кошти, виділені на дані роботи своєчасно надходять та використовуються.

У ході проведення наради було прийнято рішення про подальше продовження інвентаризації. У найкоротші строки необхідно визначитись із балансоутримувачами і, за результатами проведеної роботи,  встановити конкретну модель управління меліоративною системою.

Відзначалося, що не можна допустити приватизації зрошувальної системи і в цьому питанні є розуміння і відповідна законодавча ініціатива наших народних депутатів.

«Земля Херсонщини повинна працювати на користь громадян і держави. Тому ми розпочинаємо роботу по контролю й покращенню стану зрошуваних земель і меліоративних систем. І допомагати аграріям області будуть народні депутати України, які  сприятимуть забезпеченню законодавчої бази для вирішення проблемних питань», – відзначив на нараді  очільник області Андрій Путілов.

Примітка. До складу робочої групи увійшли: керівники та члени профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації, директор ТОВ «Геліос-1» Каховського району Юрій Горстка, директор ПОСП «Агрофірма «Мир» Новотроїцького району Іван Доценко, генеральний директор ПрАТ «Фрідом-Фарм Інтернешнл» Михайло Медолиз, директор ДП ДГ «Асканійське» Каховського району Віра Найдьонова, начальник управління Північно-Кримського каналу Олександр Романенко, голова ФГ «Аделаїда» Голопристанського району Сергій Рибалка, директор ПСП «Південне» Іванівського району Анатолій Тиндюк, директор ТОВ «ТД «Долинское» Чаплинського району Володимир Хвостов та генеральний директор ТОВ «Агроспівдружність» Альберт Черепаха.