В ОДА вирішують питання збереження заповідних територій природного парку «Олешківські піски»

пустиня_піски

Обласна державна адміністрація звернулася до Міністерства оборони України та Міністерства екології і природних ресурсів України з проханням сприяти розв’язанню проблеми щодо використання території парку підрозділами Збройних сил України, – повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

«Ми розуміємо необхідність підвищення боєздатності Збройних Сил України і їхню потребу у навчанні. Та з огляду на те, що наразі військовослужбовці забороняють перебувати інспекторам та спеціалістам Парку на території де базуються підрозділи ЗСУ, вважаємо, що цю проблему необхідно вирішити на рівні центральних органів виконавчої влади, а саме на рівні Міноборони та Мінприроди», – говорить директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько.

Він також звертає увагу на те, що національний природний парк «Олешківські піски» унікальний не тільки для України, а й для всієї Європи. До того ж, військові розташування знаходяться саме у заповідній зоні, яка потребує особливого режиму охорони.

«Наша позиція – чітке дотримання норм законодавства і збереження природного фонду національного парку «Олешківські піски», – зауважує Юрій Попутько.

Саме тому 11 лютого 2016 року обласна державна адміністрація знову звернулася до зазначених міністерств, але вже з проханням вжити конкретних заходів стосовно розв’язання проблеми, що виникла.