В ООН нагородили українських миротворців медалями «За службу миру»

У Демократичній Республіці Конго військовослужбовців 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації нагороджено медалями «За службу миру». Про це повідомляє Урядовий Портал.

24 серпня на летовищі міста Гома у 18-му окремому вертолітному загоні відбувся «Парад медалей». Ця подія,  під час якої відзначають миротворців за їх внесок у підтримання миру в «гарячих точках» світу, є важливою для всіх національних контингентів місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

«Впродовж багатьох років наші воїни-миротворці виконували і виконують почесну і благородну місію – дають надію сотням тисяч людей у «гарячих точках» планети на мирне життя та щасливе майбутнє.

Внесок українських миротворців у благородну справу підтримання миру в Демократичній Республіці Конго відзначається Організацією Об’єднаних Націй врученням особовому складу загону медалей «За службу миру», – сказав під час урочистого виступу командир 18-го окремого вертолітного загону підполковник Григорій Ситник.

«Блакитні шоломи Організації Об’єднаних Націй стали такими синонімами цінностей, як мир та безпека для уразливих груп населення, стабільність розвитку і можливість кращого майбутнього для всіх. Внесок у досягнення цих цілей є безкорисливим і найбільш шляхетним для воїна-миротворця.

Українські миротворці з честю виконують шляхетну та  відповідальну місію із забезпечення миру і стабільності на конголезькій землі»,- відзначив у зверненні до українських миротворців командувач Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго генерал-лейтенант Е. Р. М. Філхо.

Наразі український національний контингент вертолітного загону виконує завдання щодо вогневої підтримки наземних сил, озброєного супроводження, перегрупування сил, підтримки пошуково-рятувальних та десантних операцій, медичного перевезення, патрулювання та спостереження.

Усі завдання, які ставляться керівництвом Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго перед загоном,  виконуються в повному обсязі та у встановлені терміни.