В підсумках тижня: безвізовий режим вже цього року, санкційний “список Савченко”, порозуміння в раді, освіта мешканцям окупованих територій та декомунізація

ЄвропаУкраїнський “безвізовий режим” знову йде в одному пакеті з грузинським, а рішення ЄС очікується в квітні. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook пише політолог Олег Пономарь. Оптимістичний погляд на євроінтеграцію України має й блогер та волонтер Денис Пятигорець. Експерти розповіли, чим жила Україна цього тижня та чого очікувати від прийдешнього.

Щодо безвізового питання, пан Пятигорець зазначив: “Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер наголошує, що Єврокомісія у квітні готова внести пропозицію щодо візової лібералізації з Україною. А президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що Європарламент готовий підтримати рішення про запровадження безвізового режиму для України у цьому році.”

Окрім того, Президент України Петро Порошенко передав Голові Європейської ради Дональду Туску список осіб, причетних до незаконного ув’язнення в Росії української льотчиці, народного депутата Надії Савченко та інших українських політичних в’язнів, до яких слід застосувати санкції. До списку ввійшли 44 громадяни Російської Федерації та 2 громадян України.

Також, як зазначає Олег Пономарь, стала відомою конкретна дата Саміта ЄС-Україна – 19 травня.

Верховна-РадаПро порозуміння у Парламенті повідомляє Денис Пятигорець: “Рада вчора трохи попрацювала. Зі скрипом, але закон про про спецконфіскацію арештованих коштів попередньої влади таки прийняли в першому читанні. 228 голосів «за». Законопроект був прийнятий з істотними правками та набув більш-менш пристойного вигляду, в порівнянні з попередньою редакцією. Це говорить про те, що більшість в раді де-факто назбиралась. А головне – порозумілися БПП та НФ.”

На думку експерта це дає підґрунтя сподіватися, що на наступному тижні дійсно ймовірне переформатування Уряду та відставка Прем’єра.

Серед важливих рішень Ради, Денис Пятигорець зазначає наступні:

– безкоштовний проїзд в громадському транспорті дітям-чорнобильцям;
– розширення можливості для здобуття освіти мешканцями окупованих територій;
– визнання рекомендації ЄС основою для внутрішньої реформи ВРУ;
– перейменування 152 населених пунктів в рамках декомунізації.

Також в рамках декомунізації в Запоріжжі демонтували найбільший в Україні пам’ятник Леніну.

Що стосується нашого східного сусіда, то експерти зазначають, що ЄС збереже санкції проти РФ до повного виконання нею Мінських домовленостей. А от сама Росія продовжує розповсюджувати агресивну політику. Зокрема, Олег Пономарь зазначає: “Росія починає застосовувати свої випробувані методи стосовно Білорусі за спроби останньої рухатися в “неправильному” напрямку, а саме – припинити поставки нафти в Білорусь.”