В пісні про Каховку угледіли сепаратизм

Чималий резонанс на Херсонщині викликала версія пісні про Каховку Міхаїла Свєтлова часів Другої світової війни. Її текст для вивчення видали учням Каховської школи № 4, повідомляє “Новий день“.

Обурений батько Сергій Мухін розмістив його у Фейсбуці, де цей пост викликав бурхливу реакцію. І сам автор поста, і більшість дописувачів угледіли в розміщеному тексті ознаки сепаратизму. Зокрема, їх обурили слова «Греми, наша ярость, вперед бронепоезд — на Запад, на Запад лети!». З приводу цього інциденту до управління освіти Каховської міськради надійшла також скарга від обурених каховчан.

Як з’ясувалось під час перевірки, текст цієї пісні, справді, роздали учням школи № 4 для підготовки «культурно-пізнавального заходу до Дня визволення міста від нацистських окупантів», що традиційно відзначається 2 листопада. «Захід планувалося провести спільно з місцевим історичним музеєм. Сценарій передбачав занурення в історію пісні про Каховку Міхаїла Свєтлова, — прокоментував начальник управління освіти Михайло Гончар. — Чесно кажучи, я сам спочатку думав, що це якась переробка відомої пісні. Виявилося, що така версія існувала насправді і що її автором був дійсно Свєтлов. Обурених батьків можна зрозуміти, адже зміст пісні сприймається сьогодні дуже неоднозначно, його можна по-різному інтерпретувати. Але даний текст відповідає духу свого часу — 1930-ті роки, епоха Сталіна, суцільна мілітарізація тодішнього суспільства. Тож ситуація неоднозначна. Як на мене, її спричинила непоінформованість, адже людям просто не пояснили, навіщо виникла ідея вивчити саме цю пісню».

Нагадаємо, що в Каховці досі не виконані вимоги Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Зокрема, деякі вулиці міста носять заборонені назви, також досі не демонтований пам’ятник Міхаїлу Фрунзе.

Олег БАТУРІН.