В Політехнічному коледжі відбулась конференція присвячена проекту будівництва Каховської ГЕС-2

Цієї неділі, 8 лютого, в Новокаховському політехнічному коледжі була проведена студентсько-викладацька конференція «Соціальний та економічний розвиток каховських земель в історичній ретроспективі: минуле, сучасність та перспективи».

Головним питанням конференції стало обговорення економічних, культурних та екологічних наслідків можливого будівництва Каховської ГЕС-2. Участь в конференції брали студенти І та ІІ курсів, а також запрошені учасники, серед яких викладач історії Костянтин Колесніков, викладач технічних наук В’ячеслав Гунько, голова студентського самоврядування Владислав Разінков, член Громадської ради Сергій Пантоненко та автор альтернативного варіанту ГЕС-2 Михайло Голімбієвський.

Студенти підготували доповіді, в яких розкрили історичну характеристику розвитку наших земель, економічні та історичні наслідки будівництва Каховської ГЕС, а також перспективи розвитку альтернативної енергії в нашій місцевості. Крім того кожен учасник конференції мав можливість висловити свої думки з приводу проекту будівництва Каховської ГЕС-2.

Як підкреслила організатор конференції, кандидат історичних наук, викладач соціально-економічних дисциплін Ірина Кузьменко, факт функціонування Каховської ГЕС сучасне покоління має сприймати за даність, адже не може нічого змінити в цьому питанні. Але від будівництва Каховської ГЕС-2 залежить майбутнє нашого краю і тому сьогодні дуже важливо, аби суспільство уважно вникало в питання цього будівництва, мудро зважуючи усі можливі наслідки.

В результаті роботи конференції було сформовано рішення, яке складається з наступних тез:

1. Серед джерел відновлювальної енергетики, гідробудівництво є найбільш високозатратним на стадіях будівництва, завдає природному середовищу значного збитку і є застарілою формою розвитку енергетики.

2. Україна, особливо її Південь, має великий потенціал до розвитку альтернативних джерел енергії – сонячної, вітрової, біоенергетики, що повинно стати перспективним не тільки для економічного розвитку України, але й для зміцнення її політичного потенціалу.

3. Студенти Новокаховського політехнічного коледжу пропонують утриматися від будівництва Каховської ГЕС-2 і спрямувати зусилля на розвиток екологічно безпечних джерел енергетики.