«В руках майстринь народжується диво»

Під такою назвою бібліотекарі центральної міської бібліотеки  провели годину творчого дозвілля для студентів новокаховського агроколеджу.

Ісакова Є. Ю. представила на виставці власні роботи, які виконані у різних техніках рукоділля та розповіла студентам про кожну з них окремо.

Цікаво, що перші вишивки на території України з’явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості українського одягу XVIII-XIX століть, а й елементи давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Молодь була здивована цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних жителів нашої України.

Бібліотекар розповіла, що поява самого бісеру та вишивки бісером стало можливо тільки з появою скла. Склоробство виникло в Фінікії 6000 років тому. За легендою фінікійські моряки везли соду з Африки, висадилися на нічліг і обклали багаття шматками соди, а на ранок виявили в золі прозорі і тверді камені – скло. З нього почали робити намисто. Так поступово з’явився невеликий бісер. У сучасності бісер виготовляється набагато простіше та різноманітність його вражає.