В селах Херсонщини будуватимуться лікарські амбулаторії та ФАПи

Здоров’я населення – це найважливіший інтегральний показник демографічного та соціально-економічного благополуччя держави. Його основні виміри – якість і доступність медичної допомоги. На цьому наголосив під час виступу на засідання колегії ОДА заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, повідомляє прес-служба ХОДА.

Він нагадав, що у вересні цього року Президент України направив до Верховної Ради України проект Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», який спрямований на покращення стану первинної ланки медицини у селах, підвищення якості та доступності медичних послуг. Цьому законопроекту передував перерозподіл бюджетних коштів, за яким 4 млрд грн спрямували саме на розвиток сільської медицини, і ці кошти є перехідними на наступний рік. У проекті бюджету на 2018 рік передбачено додатково ще 1 млрд грн на розвиток первинної ланки сільської медицини.

Андрій Балонь підкреслив, що продовжується формування оптимальної мережі закладів охорони здоров’я у сільській місцевості: «На сьогодні в області функціонує 165 лікарських амбулаторій, 348 фельдшерсько-акушерських пунктів. Проте в 4-х населених пунктах з населенням більше 300 осіб вони взагалі відсутні. Тому у 2018 році плануємо побудувати 22 лікарські амбулаторії та 41 фельдшерсько-акушерський пункт, а також капітально відремонтувати 9 амбулаторій і 10 ФАПів».

Орієнтовна вартість будівництва типової моделі ФАПу з необхідним медичним обладнанням складає близько 3 млн грн.