В “старому місті” заборонили будь-які неузоджені будівельні роботи

misto

До уваги мешканців міста Нова Каховка! Оскільки місто Нова Каховка занесене до Списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року №878, на замовлення виконавчого комітету Державним підприємством «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» (м.Київ) була розроблена науково-проектна документація «Розроблення історико-архітектурного опорного плану, визначення історичного ареалу та зон охорони пам’яток культурної спадщини міста Нова Каховка Херсонської області», яка затверджена Наказом Міністерства культури України від 31.08.2015 року №694 та відповідно рішенням Новокаховської міської ради від 20.10.2015 року №2299.

Відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста Нова Каховка архітектурний комплекс кварталів 2-3-поверхової забудови входить до історичного ареалу. Історичний ареал визначається як історично сформована частина населеного місця, що зберегла старовинний вигляд, розпланування і характер забудови. І тому режим використання території ареалу, яка вміщує середовище кварталів між проспектом Дніпровський та вулицею Карла Маркса, спрямований на забезпечення збереження історичного середовища пам’ятки і можливість відтворення його втрачених цінних елементів, і розглядається як специфічний об’єкт містобудівного проектування.

Управління містобудування та архітектури звертає особливу увагу на те, що проведення робіт із збереження, відновлення, відтворення будинків і споруд, розпланування та впорядження, влаштування освітлення, озеленення та благоустрою, що формують історичне середовище пам’ятки повинно виконуватись за погодженням із відповідним органом культурної спадщини і відповідним органом з питань містобудування та архітектури, а вибіркова реконструкція, збільшення розмірів окремих будівель і споруд у відповідності з розробленими і погодженими у встановленому порядку історико-містобудівними обґрунтуваннями.

stare-mistoskh2

На сьогоднішній день мешканці міста масово проводять роботи по утепленню стін фасадів багатоквартирних житлових будинків, в тому числі і тих, які розміщені в межах історичного ареалу.

Порозуміння того, що мешканці прагнуть створити більш комфортніші умови для проживання у своїх оселях, оскільки у місті відсутнє централізоване опалення, не дає право на виконання таких робіт без дозволу. Згідно з пунктом 5.2 розділу 5 Правил благоустрою території міста Нова Каховка, затверджених рішенням міської ради від 09 грудня 2011 року №471, змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд громадяни зобов’язані тільки з дозволу управління містобудування та архітектури, і тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів. А особливо це стосується будинків в історичному ареалі міста. На стінах цих будинків виконані в трудомісткій техніці різьблення по сирій штукатурці, які відзначаються творчою неповторністю. Знесення чи руйнація цього різьблення забороняється.

Тому ще раз акцентуємо Вашу увагу, що за незаконне знищення, руйнування чи пошкодження об’єктів культурної спадщини винні особи притягаються до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

З питань щодо процедури погодження та виготовлення документації Ви можете звернутись за роз’ясненнями до управління містобудування та архітектури.

Управління містобудування та архітектури