В Туреччині ввели надзвичайний стан: українські туристи повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу, – Посольство України в ТР

АнкараПосольство України в Турецькій республіці інформує про те, що з 01:00, 21 липня 2016 року в Турецькій Республіці рішенням Президента країни введено надзвичайний стан строком на 3 місяці. Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Посольства у соціальній мережі Facebook.

Це означає:

вводяться окремі обмеження на пересування, проведення мітингів демонстрацій, зібрань;
можуть проводитись вибіркові перевірки документів;
призупиняються або забороняються різні розважальні заходи;
може бути заборонений в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини;
посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть заборонені або обмежено доступ до них;
у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатись чи конфісковуватись майно.

У зв’язку з цим Посольство наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу.

Громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність і обережність, не відвідувати місць проведення мітингів та демонстрацій, без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), адміністративних будівлях, неухильно виконувати законні вимоги правоохоронних органів і місцевої влади, стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування.

У разі затримання, потрапляння в ситуацію, яка носить загрозу життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua або Генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.