До відома новокаховчан: в Україні почали діяти європейські норми енергозбереження у житлових будинках

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Новокаховської міської ради доводить до відома громади, що почали діяти нові ДБН В.2.6-33:2018 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування», які передбачають запровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.

Нові ДБН були розроблені Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій та вступили в силу з 01 грудня 2018 року.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, проведення заходів із теплоізоляції фасадів дозволить українцям заощаджувати до 15% тепла щороку. «Для всієї країни ця економія може скласти близько 3 млрд. грн. за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструйовано та збудовано таких будинків, тим більшою буде економія», — відмітив Парцхаладзе.

Це також дозволить на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель. «Сьогодні приблизний строк експлуатації будівель складає 100 років, і проведення таких теплоізоляційних заходів продовжить їм життя ще до 20 років», — додав Парцхаладзе. (Інформація щодо коментарів Л. Парцхаладзе взята з Урядового порталу https://www.kmu.gov.ua).

В Європі вже давно є нормальною практикою економити на опаленні, використовувати альтернативну енергетику та інші сучасні рішення, серед яких однією з найважливіших є теплоізоляція фасадів, адже за умови утеплення житлового фонду – використовується  набагато менше енергії.

Даними нормами необхідно керуватись при проектуванні конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель та споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті, однак це не виключає необхідності враховувати вимоги Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд, ДБН В.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії», ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти» та інших обов’язкових до виконання нормативних актів.

Сподіваємося, що чинні ДБН сприятимуть вирішенню питання фасадної теплоізоляції в першу чергу житлових будинків та стануть у пригоді об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.