В Україні почалося оформлення паспортів у вигляді ID-картки

11 січня 2016 року міграційна служба починає видавати паспорти громадянина України у вигляді пластикової картки (у європейських державах цей документ називають ID-картка).

88_in(фото Міграційної служби)

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міграційної служби.

За словами голови Державної міграційної служби Максима Соколюка, новий документ буде оформлятися безоплатно громадянам, що досягли 16- річного віку, які оформляють паспорт громадянина України вперше.

Водночас він зазначив, що в підрозділах Міграційної служби, де немає потрібного устаткування, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти старого зразка (книжечка). Громадянам, які звертаються для оформлення паспорта громадянина України не вперше (наприклад, у зв’язку з втратою або псуванням), також до прийняття урядового законопроекту № 3224 будуть видавати паспорти старого зразка.

Соколюк зазначив, що для проведення процедури повної заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-картки необхідно, щоб Верховна Рада прийняла урядовий законопроект № 3224. Водночас глава ДМС висловив сподівання, що цей закон парламент ухвалить вже наприкінці січня або на початку лютого.

«Новий документ, який видаватимуть громадянам України замість паспорта громадянина України (книжечка), значно більше захищений від підробки і призначений для підтвердження особи та громадянства на території України. Завдяки вбудованому електронному безконтактному чипу, введення ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів і спрощення надання адміністративних послуг», – йдеться в повідомленні.

На чип записуються персональні та біометричні дані власника документа, зокрема місце проживання й сімейний стан. Внесення електронного цифрового підпису та інших даних є технічно можливим, однак вимагає законодавчого врегулювання.

Разом із введенням ID-карток, міграційна служба буде здійснювати наповнення Єдиного державного демографічного реєстру – електронної бази даних, на основі якої буде здійснюватися ідентифікація осіб.

З досвіду європейських держав, процес документування громадян ID-картками триватиме 4–5 років, упродовж 2016 року міграційна служба розраховує видати понад 2 млн документів нового зразка.

Після прийняття Радою законопроекту № 3224 міграційна служба зможе оформляти паспорт громадянина України всім громадянам.

«Обов’язкової заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено, отже, громадянам немає сенсу поспішати з отриманням ID-картки», – підкреслюють у службі.

Для оформлення першого паспорта громадянина України після досягнення 16-річного віку необхідно звернутися до підрозділу ДМС за місцем проживання та надати свідоцтво про народження. У разі оформлення ID-картки (за наявності технічної можливості) фотографії надавати не потрібно.