“В Україні стало в 3,5 рази менше працівників на “мінімалці”, – Рева

В Україні стало в 3,5 разу менше працівників на "мінімалці", - РеваКількість українських працівників, які отримують мінімальну заробітну плату (3200 гривень), з початку року знизилася в 3,5 разу, що говорить про детінізацію економіки. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України з посиланням на главу відомства Андрія Реву, пише Еспресо.

“Найголовніше – після підвищення рівня мінімальної зарплати, більш ніж в три з половиною рази знизилася кількість осіб, які отримують зарплату на мінімальному рівні, що свідчить про детінізацію”, – процитувала прес-служба Реву. Згідно з повідомленням, міністр сказав, що у вересні 2017 року було працевлаштовано на 121 700 осіб більше, ніж звільнено. “При цьому, на 25% зменшилась кількість людей, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Багатьох людей навіть не встигають поставити на облік, настільки висока потреба в кадрах на ринку праці”, – зазначив міністр.

P.S. Вчитель працює з розумом, лікар працює з тілом, а працівник культури з душою людини.

За відомостями Держстату, найменший рівень зарплат в Україні у працівників бюджетної сфери: освіта, охорона здоров’я, культура. Якщо вчителям та лікарям влада щорічно хоч щось, але додає до їх зарплат, то працівникам закладів культури (не викладачам – автор) ніхто нічого не добавляє та навіть, схоже, і не думає добавляти.

І працюють усі клубні та музейні працівники в рівних умовах: на мінімальну заробітну плату. До якої ще декому і доплачують, бо посадові оклади  зараз не дотягують і до мінімалки.  

І добре хоч не всюди місцева влада вбачає шлях вирішення своїх фінансових проблем у тотальному скорочені та ліквідації закладів сфери культури. Бо вчитель або лікар потрібні людям щоденно і негаразди у цих сферах одразу ж викликають обурення у населення. Чим, до речі, і користуються тіж профсоюзи вчителів та лікарів, щоб хоч як би, але підтримувати зарплати своїм членам на більш-менш пристойному рівні. 

А ось клуб або музей потрібні не повсякденно та не так гостро. Є вони – от і добре! А не буде – переживуть люди і так. Це ж не хліб або вода. Ось тут і спробуй підняти голос про жебрацькі зарплати працівників та ставки у розмірі в 1/2, або 1/4 від повної мінімальної зарплати. Як люди тут (а в культурі на 95% працюють жінки) будуть заробляти собі страховий пенсійний стаж? На які пенсії по досягненню своїх 60 років вони зможуть  розраховувати? Про це хтось з можновладців у Києві подумав? 

Останнє підвищення заробітної плати працівникам культури було у вже далекому 2009 році, коли тодішня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко постановою кабміну від 30 вересня N1073 “Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек.” (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 89 від 25.03.2014) ввела надбавку бібліотекарям у 50% від посадового окладу. А ось всі інші працівники закладів культури “сидять на голих окладах” які не дотягують і до мінімальной зарплати. І при цьому працюють. І працюють так, що люди щиро їм дякують за їх таку потрібну, але не таку замітну працю.  

Тож від слів “Халва, халва!”  з вуст міністра соціальной політики пана Реви не всім тим, хто отримував і буде надалі отримувати мінімальну зарплату, стане хоч трохи у роті солодше… 

Віктор Васильєв