В Україні з’явиться кіберполіція, а на озброєнні армії – аналог Javelin вітчизняного виробництва – Арсен Аваков

ОзброєнняВідтепер, користуючись інтернетом та його можливостями, українці зможуть отримувати поліцейську допомогу в режимі реального часу. Про це на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив Міністр внутрішніх справ України.

Відтак, Арсен Аваков змалював головну мету створення органу: “Реформування та розвиток підрозділів МВС України, що забезпечить підготовку та функціонування висококваліфікованих фахівців в експертних, оперативних та слідчих підрозділах поліції, задіяних у протидії кіберзлочинності, та здатних застосовувати на високому професійному рівні новітні технології в оперативно-службовій діяльності. Поетапне перетворення теперішньої моделі до новітнього органу правозахисного призначення, який за своїми технічними та професійними можливостями матиме змогу миттєвого реагування на кіберзлочини та кіберзагрози, а також, у відповідності до кращих світових стандартів проводитиме міжнародну співпрацю по знешкодженню транснаціональних злочинних угрупувань у даній сфері.”

За словами Міністра на кіберполіцію покладається сім основних задач:

1. Реалізація державної політики у сфері протидії кіберзлочинності.

2. Протидія кіберзлочинам:

У сфері використання платіжних систем:

скімінг (шимінг) – незаконне копіювання вмісту треків магнітної смуги (чіпів) банківських карток;

кеш-трепінг – викрадення готівки з банкомату шляхом встановлення на шатер банкомату спеціальної утримуючої накладки;

кардінг – незаконні фінансові операції з використанням платіжної картки або її реквізитів, що не ініційовані або не підтверджені її держателем;

несанкціоноване списання коштів з банківських рахунків за допомогою систем дистанційного банківського обслуговування.

У сфері електронної комерції та господарської діяльності:

фішинг – виманювання у користувачів Інтернету їх логінів та паролів до електронних гаманців, сервісів онлайн аукціонів, переказування або обміну валюти, тощо;

онлайншахрайство – заволодіння коштами громадян через інтернет-аукціони, інтернет-магазини, сайти та телекомунікаційні засоби зв’язку;
У сфері інтелектуальної власності:

піратство – незаконне розповсюдження інтелектуальної власності в Інтернеті;

кардшарінг – надання незаконного доступу до перегляду супутникового та кабельного TV;

У сфері інформаційної безпеки:

соціальна інженерія – технологія управління людьми в Інтернет просторі;

мальваре – створення та розповсюдження вірусів і шкідливого програмного забезпечення;

протиправний контент – контент, який пропагує екстремізм, тероризм, наркоманію, порнографію, культ жорстокості і насильства;

рефайлінг – незаконна підміна телефонного трафіку.

3. Завчасне інформування населення про появу новітніх кіберзлочинів.

4. Впровадження програмних засобів для систематизації та аналізу інформації про кіберінциденти, кіберзагрози та кіберзлочини.

5. Реагування на запити закордонних партнерів, що надходитимуть каналами Національної цілодобової мережі контактних пунктів.

6. Участь у підвищенні кваліфікації працівників поліції щодо застосування комп’ютерних технологій у протидії злочинності.

7. Участь у міжнародних операціях та співпраця в режимі реального часу. Забезпечення діяльності мережі контактних пунктів між 90 країнами світу

Щодо порядку створення та перехідного періоду, Арсен Аваков зазначив, працівники підрозділів боротьби з кіберзлочинністю МВС пройдуть переатестецію, аби залишились працювати лише ті, хто відповідає вимогам працівника кіберполіції. Також буде оголошено всеукраїнський набір на роботу в кіберполіцію, щоб на конкурсній основі відібрати найкращих фахівців у сфері кібербезпеки.

Старт набору кіберполіцію і детальні умови конкурсу будуть оголошені З 15 ЖОВТНЯ. З 26 жовтня розпочнеться атестаційний конкурс для всіх майбутніх кіберполіцейських. До 5 листопада штат кіберполіції буде сформовано і почнеться завершальний перехідний етап вибудовування нового функціоналу кіберполіції та перепідготовки персоналу на марші,” – додав Міністр МВС.

Раніше також Арсен Аваков повідомив про появу нової сучасної техніки на озброєнні української армії: “Чудовий мобільний протитанковий комплекс українського виробництва. Швидка, проста напівавтоматична система управління і навігації пострілу, мобільність – дозволяє вирішувати бойове завдання знищення техніки і живої сили противника: в умовах ситуації, що швидко змінюється, перетятої місцевості, використовуючи ефект несподіванки блискавичного удару. Ще не Javelin, але для низки завдань нічим не поступається американським ракетам – наша українська зброя. Тест по мобільному пересуванню перетятою місцевістю провели на полігоні разом Турчиновим. Конструктори, з’єднавши бойовий та мобільний компонент – провели відмінну роботу!”

Також Міністр МВС розповів про конструкцію новітньої зброї: “Високомобільних портативний комплекс «Стугна-П» на базі CF MOTO TRACKER. Максимальна дальність стрільби – 5 км. Тандемно-кумулятивний боєприпас 24,5 кг. Калібр 100мм. Бронебійність не менше 550мм. 105 км/год.”

Довідка: FGM-148 «Джавелін» (англ. FGM-148 Javelin — «дротик») — американський переносний протитанковий ракетний комплекс, призначений для ураження бронетехніки, захищених об’єктів на землі, а також об’єктів у повітрі, що переміщуються з відносно невисокою швидкістю та висотою (гелікоптери, безпілотники).