В Україні значно посилили відповідальність за порушення правил дорожнього руху

В Україні гостро строїть проблема збільшення смертності на дорогах країни, з якою потрібно боротися. Офіційні джерела наводять катастрофічні цифри – щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч українців, травмується – не менше 35 тисяч. Тобто щодня на дорогах гине 9 осіб та травмується 72 людини.

Однією з причин високого рівня аварійності в Україні є низька дисципліна учасників дорожнього руху, не тільки водіїв, але і пішоходів. Їхня поведінка свідчить про недбале ставлення до елементарних Правил дорожнього руху. Якби кожна людина замислилась над цінністю власного життя і життям своїх рідних, близьких та друзів, і неухильно дотримувалась би цих правил, тоді можна було б розраховувати на щось позитивне. Заради зменшення кількості ДТП, підвищення відповідальності серед водіїв – порушників, уряд схвалив зміни до правил дорожнього руху.

З 27 вересня за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год водій буде зобов’язаний заплатити штраф до 3,4 тисяч гривень. Раніше за схоже правопорушення треба було заплатити 510 гривень.

Якщо водій став винуватцем ДТП і втік з місця злочину – штраф від 255 гривень до 3,4 тисячі гривень, крім того передбачається позбавлення прав терміном до 6-ти місяців.

Якщо ж водій сів за кермо без прав, він заплатить штраф у розмірі 20,4 тисяч гривень, за повторне порушення – вдвічі більше.

Перше водійське посвідчення видаватимуть лише на 2 роки. Якщо за цей час водій назбирає більше двох адмінправопорушень – доведеться повторно складати іспит.

Також посилять кримінальну відповідальність за кермування напідпитку. Якщо це призведе до тілесних ушкоджень середньої тяжкості – світить ув’язнення до 3 років. Тяжкі наслідки або загибель людини – потягнуть за собою до 12 років тюрми.

Швидкість руху в населених пунктах обмежена до 50 кілометрів за годину. А ще – запровадять фото та відео-фіксацію порушень.

З 1 жовтня під час руху поза населеними пунктами необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Ця вимога правил дорожнього руху діє в період з 1 жовтня до 1 травня та є обов’язковою для виконання у будь-який час доби. Така вимога введена у зв’язку зі скороченням світлового дня та погодними умовами, через які виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху. За невиконання цієї вимоги водіїв штрафуватимуть в розмірі від 425 до 510 гривень.

Нововведення також стосуються і правил паркування. За несплату паркувального місця доведеться заплатити не менше 100 гривень. У разі порушення правил – від 255 до 1700 гривень.

Просто на місці заплатити за адміністративне порушення не вийде. Муніципальні інспектори не мають права брати готівку. Крім того, вводиться система заочного штрафування – на підставі фото- і відеофіксації. Сповіщення надходитимуть у вигляді СМС-повідомлень або квитанцій на лобовому склі.

З метою привернення уваги громадськості до проблеми ДТП, їх наслідків та пов’язаними з ними втратами, а також для збереження життя та здоров’я громадян закликаємо водіїв транспортних засобів неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху.
Відділ галузей економіки