В Укрпошті не хочуть зупиняти доставку пенсій і навіть знають, як скоротити витрати ПФ

Керівник ПАТ “Укрпошта” Ігор Смілянський заявив, що Президент України Петро Порошенко пообіцяв сприяти вирішенню питання щодо доставки пенсій Укрпоштою. Про це він заявив під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент пообіцяв організувати процес таким чином, щоб це питання було вирішене і для працівників “Укрпошти”, і для пенсіонерів”, – зазначив Смілянський.

Керівник Укрпошти наголосив, що обгрунтованим тарифом на оплату послуг за доставку та виплату пенсій є 1,78% (наразі чинний тариф – 0,79%) суми пенсійних виплат у містах та 2,56% (замість чинного 1,56%) – у сільській місцевості, адже той тариф, що діє зараз, не підвищувався з 2004 року.

Окрім того, видання “Слово і Діло” повідомило про те, що компанія “Укрпошта” зможе скоротити витрати Пенсійного фонду на доставку пенсій до нуля за п’ять років, якщо отримає дозвіл займатися наданням фінансових послуг.

“Ще одним можливим вирішенням питання компенсації може стати прийняття Верховною Радою законопроекту №6601, що дозволяє “Укрпошті” зайнятися наданням фінансових послуг. В цьому випадку ми готові скоротити витрати Пенсійного фонду на доставку пенсій до нуля за п’ять років”, – сказав Смілянський.

Він також нагадав, що часу на вирішення цього питання залишається місяць – до 1 грудня, оскільки навіть якщо нові тарифи будуть затверджені, “Укрпошті” необхідно буде підписати договір із Пенсійним фондом, підготувати логістичну мережу. За його словами, нещодавно прем’єр-міністр Володимир Гройсман отримав новий пакет документів по тарифам.

“Моє відчуття – після уваги керівництва країни до цього питання рішення рухається. Всі зацікавлені в тому, щоб люди отримували пенсії. Всі розуміють, що крім “Укрпошти” дешевше їх ніхто не доставить”, – підкреслив Смілянський.

Він також зазначив, що раніше вже була спроба передачі функції доставки пенсій приватним компаніям, проте в результаті цього експерименту близько 30% пенсій просто «не доїхали» до одержувачів.

“Іноді просто потрібно загострити ситуацію, щоб вона вирішилася”, – констатував гендиректор “Укрпошти”.

Крім того, зазначив Смілянський, в разі позитивного вирішення питання і з урахуванням істотного скорочення банківських мереж, цілком можливо, що пенсіонерів, які отримуватимуть пенсії через “Укрпошту”, в результаті побільшає.