В Умані 30 тисяч юдеїв зустріли 5776 рік за Старим Завітом (Відео)

Умань
Фото: Сергій Коровайний/Радіо Свобода

В Умані 13-14 вересня паломники-хасиди гучно відзначили Рош-га-Шана – юдейський Новий рік, передає Радіо Свобода.

Кожного року тисячі юдеїв з усього світу з’їжджаються на Черкащину, щоб зустріти свято біля своєї головної святині – могили цадика (праведника) Нахмана, засновника брацлавського хасидизму. Цього року Україну відвідали близько 30 тисяч юдеїв. Хасиди приїжджають до Умані цілими громадами, разом із жінками та дітьми. Деякі з них відвідують Умань декілька разів протягом життя, деякі – щороку. У святкові дні на вулицях міста можна зустріти юдеїв з Великобританії, Франції, США, Ізраїлю та багатьох інших країн.

Рош-га-Шана євреї святкують два дні поспіль в новолуння осіннього місяця тишрей за єврейським календарем. Вони багато моляться, аналізують свої вчинки за минулий рік, готуються до наступного року, а також танцюють, співають і спілкуються з друзями.

Українських юдеїв привітав Петро Порошенко. На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України з’явився відповідний запис: “Шановні співвітчизники! Сердечно вітаю вас із Рош-Гашана — єврейським Новим роком — святом очищення й оновлення душі. Шаную прагнення єврейської громади України, яка послідовно відстоює європейські цінності, є активним учасником суспільних процесів, докладає значних зусиль для збереження миру та добробуту в державі. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя та родинного благополуччя. Нехай Всевишній у Книзі Життя запише вам гарний і солодкий рік.”