В Управлінні праці розповіли про соціальний захист чорнобильців Нової Каховки

cernob_150_hoda

Щорічно 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ми не маємо право забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.

Серед учасників ліквідації аварії на ЧАЕС були й новокаховчани – військові, пожежники, водії, медики, працівники МВ УМВС, будівельники. Сьогодні у нашому місті проживає 49 ліквідаторів І категорії, 71 ліквідатор ІІ категорії, 22 ліквідатора ІІІ категорії та 13 вдів ліквідаторів.

Важливим напрямком соціального захисту є пільгове медичне обслуговування цих категорій громадян. Для нашого міста на забезпечення безплатними ліками за рецептами лікарів та на послуги з безкоштовного зубопротезування з обласного бюджету у 2015 році було виділено 48868 грн. Однією з найскладніших для реалізації є програма „Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. У поточному році пільги на санаторно-курортне лікування поширюються лише на дорослих громадян, віднесених до категорії І. Кожній особі надано право вибору оздоровчого закладу. Міністерством соціальної політики України для нашого міста виділено 83 900 грн. для закупівлі путівок. Всього оздоровлено 16 осіб.

У зв’язку зі складною ситуацією в державі питання фінансування чорнобильських програм залишається відкритим.

Минатимуть літа, десятиліття, віки, але ми впевненні, що наші нащадки знову і знову звертатимуть до подій збунтованого «мирного» атому, до мужніх образів тих, хто захистив планету Земля від знищення.

Вічна пам’ять і шана тим, хто віддав найдорожче-своє життя, рятуючи рідну землю від наслідків найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

Уже виросло нове покоління, а пам’ять про відважних лицарів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС  зосталася такою ж невгасною, нетлінною і болючою. Слава ліквідаторам її наслідків!

Начальник управління О.М.Стоянчук