В Новій Каховці засуджено сепаратистку за пост у соцмережі

3 липня Новокаховський міський суд розглянув під час підготовчого судового засідання в м.Нова Каховка Херсонської області обвинувальний акт по кримінальному провадженню № 22017230000000008 від 22.03.2017 року за обвинуваченням неповнолітньої особи, уродженки м. Нова Каховка Херсонської області, з незакінченою середньою освітою, офіційно не працюючої, раніше не судимої, не є депутатом Рад будь-якого рівня, у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.110 ч.1 КК України: (Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

  1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.)

Наводимо, з деякими скороченнями, вирок суду по цій справі (справа №661/1902/17, провадження №1-кп/661/226/17)

Неповнолітня особа 02.03.2017 року у період часу з 14.00 год. до 15.54 год., перебуваючи на території України у м. Нова Каховка Херсонської області, переслідуючи прямий злочинний умисел, використовуючи створений нею акаунт в соцмережі «Вконтакте», користуючись правами адміністратора відкритої спільноти «Народное сопротивление/Нова Каховка/Каховка», за допомогою власного мобільного телефону… з метою доведення до відома необмеженої кількості користувачів соціально-орієнтованого ресурсу мережі Інтернет «Вконтакте» ідею зміни меж території або державного кордону України в порушення порядку, встановленого ст. 1273 Конституції України, усвідомлюючи, що Донецька, Луганська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровські області, АР Крим є складовим частинами і адміністративно-територіальними одиницями України, розмістила шляхом «репосту» серед загальнодоступної інформації вказаної групи публікацію з посиланням, із зображенням мапи України, південно-східна частина якої (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Донецька та Луганської області, АР Крим) розмальована в кольори Російської Федерації із зображенням герба Російської Федерації, а також текстом «ХВАТИТ КОРМИТЬ БАНДЕРУ И КИЕВ ЮГ И ВОСТОК ПРИСОЕДИНЯЙСЯ К РОССИИ !». Вказана публікація має позначки: «Перегляди» -40, «Мне нравится» -1, та «Коментарі» -2.

У відповідності до висновку судово-лінгвістичної експертизи (№60/205 від 07.04.2017 року) проведеної експертами Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз, текст, який міститься на зазначеній мапі України, а саме : ХВАТИТ КОРМИТЬ БАНДЕРУ И КИЕВ ЮГ И ВОСТОК ПРИСОЕДИНЯЙСЯ К РОССИИ !», містить висловлювання з публічним закликом до зміни меж території та державного кордону України. Відповідно до положень Конституції України, а саме : ст.1-Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава, ст.2-територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, ст.73-виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

Таким чином, дана особа обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.110 КК України – посягання на територіальну цілісність України, кваліфікуючими ознаками якого є: розповсюдження матеріалів із закликами до умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

16 червня 2017 року між прокурором відділу ювенальної юстиції прокуратури Херсонської області, в присутності законного представника неповнолітньої  укладено угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор в присутності законного представника неповнолітньої за участю захисника дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 1 ст. 110 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачена беззастережно визнала свою винуватість у зазначеному діянні. Також, цією угодою визначено покарання, яке повинна понести неповнолітня обвинувачена за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 110 ч.1 КК України, у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки без конфіскації майна. На підставі ст. 75,104 КК України звільнити її від відбування покарання з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю в один рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки.

 Відповідно до ст. 76 КК України покласти на особу обов’язки:

періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Джерело: Держреєстр судових рішень

Комментарий: 

Этот случай с 17-летней сепаратисткой, которую отследили наши секретные сотрудники, свидетельствует  и о том, что волна вседозволености докатилась и до нашего, в целом провинциального городка.

Свободой молодежь начала пользоваться в тот способ, который она сегодня знает и каким умеет пользоваться:  через социальные сети. Одни начали создавать патриотические группы, другие – группы “по интересам”.

Если есть мода на патриотизм, то в определенных кругах есть и другая мода. А быть в «тренде», как сейчас говорит молодежь, можно по разному. И вот появилась антигосударственная группа. И ее антигосударственный призыв (смотри выше по тексту).

Но виновата ли эта 17-летняя девочка в том, что она не знает, что можно, а что нельзя? Кто ее этому научил? Школа? Извините… Родители? А их разве после 1991 года кто-то учил этому? Может хватило бы и простой профилактической беседы в отдельно стоящем особнячке на Днепровском проспекте с этой, с позволения сказать, сепаратисткой? Зачем же сразу в суд?

Еще в начале прошлого века один из классиков и создателей государства, которое мы сегодня называем «Империей зла», сказал: «Жить в обществе и быть свободным от общества нельзя».

Заранее заявляю, что не знаю о какой юной девушке я пишу. Здесь нет ничего личного.

Виктор Васильев