В’язень Кремля херсонець Шумков вже понад 10 днів голодує в тюрмі в РФ

Чотири українця серед десятків тих, кого незаконно утримує влада РФ, оголосили голодування. Серед них – військовий та активіст з Херсона Олександр Шумков.

Український громадський активіст, військовослужбовець Збройних Сил України, що проживав у Херсоні, оголосив про голодування 23 травня на честь дня Героїв України та на підтримку всіх політичних в’язнів.

Про це, зокрема, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила активістка Олена Глушко: “… дізнавшись новини про Олега Сенцова, Олександр почав голодування солідарності“.

Пізніше про це також написала на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook сестра Олега Сенцова Наталія Каплан.

 

Довідково: Олександр був затриманий 6 вересня 2017 року. 26 вересня, пізно ввечері, на домашню адресу Лариси Шумкової, матері Олександра, надійшов лист від Слідчого комітету ФСБ РФ у Брянській області, де було сказано, що її син Олександр перебуває у брянському СІЗО. У листі зазначалося, що Олександр Шумков затриманий працівниками ФСБ за підозрою в “скоєнні злочину” за ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях.

З 17 років Олександр брав активну участь у розбудові громадської організації “Спілка Української Молоді в Україні” на Херсонщині. Займався патріотичним вихованням юнацтва та працював над поширенням української мови на півдні України. З 2008 р. обіймав посаду референта з інформаційної діяльності у Херсонському осередку СУМ в Україні.