Василь Яротник відзначає 70-річний ювілей!

Сьогодні, 11 січня, Заслужений працівник культури України, художній керівник та диригент народного оркестру народних інструментів Новокаховського Палацу культури Василь Григорович  Яротник  відзначає  70-річний ювілей!

Народився Василь Григорович в селі Малинівки, Петровського району Кіровоградської області, 11 січня 1948 року. У 1955 році пішов в перший клас Малиновської  восьмирічної школи, яку закінчив у 1963 році і поступив Алєксандрійське культурно – просвітнє училище на спеціальність – керівник самодіяльного оркестру народних інструментів. По закінченю училища  1967 році був направлений на роботу  в Бобринецький районий будинок культури, де працював баяністом.

З жовтня 1967 по грудень 1969 – служба в лавах Радянської Армії. З лютого 1970 року до липня 1971року працював у клубі Балахівського вугільного розрізу художнім керівником. У 1971 році став студентом денного відділення  Миколаївського філіалу Київського Державного інституту культури ім. О.Є. Корнійчука. У літній період – був учасником концертної бригади  студентського будівельного загону “Культармієць”, входив до складу комітету комсомолу, а потім 2 роки був секретарем комітету інституту. По закінченю інституту продовжив свою трудову діяльність в  Палаці культури міста Нова Каховка, де і працює до цього часу.

Яскрава виконавча майстерність, чудове володіння інструментом (баяном) дозволили йому взяти участь у двох міжнародних фольклорних фестивалях, які проходять у місті Санта – Ремі (Португалія, 1978р.) та у місті Кремсі (Австралія, 1981 р.), а також виступати як солісту у заключному концерті 1-го (1977р). та 2-го (1987р.) Всесоюзного огляду, присвяченого 40-річчю Перемоги (1985р.),

Василь Григорович ставав неодноразовим переможцем обласних оглядів-конкурсів оркестрів та ансамблів народних інструментів.

У 1999 р. Яротнику В.Г. присвоєно  почесне звання “Заслужений працівник культури України” у місті Києві де оркестр  приймав участь у Звітному концерті творчих колективів Херсонщини “Таврійське перевесло”. Оркестр під керівництвом В.Яротника ще неодноразово бував в Києві з почесною місією представляти область на Великій сцені.

У 2013 році оркестр  приймав участь у фестивалі мистецтв в Польщі (м. Олешніця).

З ініціативи  Василя Григоровича  у 1998 році в місті Нова Каховка було створено фестиваль народної музики “Чумацький шлях”, який проводиться раз на два роки. Фестиваль об’єднав  кращих митців народної музики і є феноменальним явищем духовної культури Таврійського краю, і оркестр під керівництвом Яротника В.Г. завжди виборює перші місця. А своїм учням він передав любов до народної музики.

Яротник В.Г. бере активну участь у громадянському житті. Він голова профспілкового комітету Палацу культури. Член Президії обласного музичного хорового товариства, делегат профспілкових конференції працівників культури.

Неодноразово нагороджувався Почесними грамотами обласного управління культури, обкому профспілки культури.

Його  натхнене життя наповнене мелодією народної музики, яка живить його дух, оберігає чистоту його душі. Тож хай буде так завжди, дякуємо йому за творчість, за його невичерпну енергію. Зичимо йому міцного здоров’я , наснаги та довгого творчого життя.