Вчителі шліфують свою педагогічну майстерність

Одним із процесів, що характеризують сучасне суспільство, є його інформатизація. Володіння інформаційними технологіями нині ставиться в один ряд із такими якостями, як уміння читати і писати. 2Досвідчений викладач інколи може в запалі вигукнути: «Гадаю, що можу навчати дітей у порожньому класі, без жодних пристосувань». І раптом виникає ситуація, коли технічні засоби навчання, які використовував учитель, відмовили. Як починає бракувати їх. Грамотний підбір засобів навчання, раціональний підхід до їхнього добору — майстерність учителя. Декому засоби заважають, декому лінь з ними займатися, але все-таки, як добре, коли вони є. Але знову ж, має бути режисура уроку, тісно зв’язана з їх використанням.

Учитель повинен розуміти, що підвищення власної ІКТ-компетентності дозволить йому інтенсифікувати та полегшити свою працю. Можна впевнено стверджувати, що з кожним роком зростає кількість педагогів, які використовують ІКТ у своїй професійній діяльності.

Розуміючи сучасні тенденції розвитку освіти, методичний кабінет Новокаховської міської ради виступив організатором проведення серії майстер-класів на тему: «Мультимедійні технології на уроках у початковій школі – запорука успіху в навчанні» в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 Новокаховської міської ради (директор Дубас І.П.), керівниками яких стали вчитель початкових класів вищої категорії, старший учитель  ЗОШ №3 Завада Наталія Павлівна та заступник директора з НВР, вчитель інформатики  ЗОШ №3 Веренич Світлана Вікторівна.

Упродовж трьох засідань керівники майстер-класу поділилися досвідом створення вправ гімнастики для очей у програмі Power Point,  застосування мультимедійних засобів для використання ігрових технологій на уроках (віртуальна подорож, електронне лото та ін.), нестандартних форм уроку для мотивації навчання, а також способами створення колажів, буклетів тощо.

Загалом учасниками майстер-класу стали 24 вчителя початкових класів з 11 загальноосвітніх навчальних закладів. Найактивнішими були педагоги:  Турбаба Л.В., Турбаба О.В., Цурікова І.В.,  Кисловська С.А. (ЗОШ №3);  Дорофеєва С.М., Мельник К.В. (Новокаховська гімназія); Шальнова Н.П., Мішакова Ю.Д. (ЗОШ №10); Шамшина Т.І. (СЗОШ №8);  Сьомік Н.В., Мороз К.Д. (Новокаховська школа-інтернат). Вони створили власні мультимедійні презентації на запропоновані під час майстер-класів теми, апробували їх під час уроків та презентували колегам.

Учасники майстер-класу отримають сертифікати. З матеріалами засідань детальніше можна ознайомитись на сайти Методичного кабінету Новокаховської міської ради за посиланнями:

http://nkmetka.gov.ua/1227-multimedyn-tehnologyi-na-urokah-v-pochatkovy-shkol-zaporuka-usphu-v-navchann.html

http://nkmetka.gov.ua/1296-zasdannya-mayster-klasu.html

http://nkmetka.gov.ua/1561-vchitel-shlfuyut-svoyu-pedagogchnu-maysternst.html

Світлана Плясецька, методист ММК