Вчителі вчаться: Ідеї гуманної педагогіки в сучасному освітньому просторі м.Нова Каховка

25 жовтня 2016 року на базі СЗОШ № 8 (директор Олійник О.М.) було проведено технопарк «Педагогічна ідея року»  у формі педагогічних  діалогів на тему «Ідеї гуманної педагогіки в сучасному освітньому просторі м.Нова Каховка». На методичному заході були присутні начальник відділу освіти Оксана Олександрівна Якубова, заступник начальника відділу освіти Тетяна Петрівна Калініченко, спеціалісти відділу освіти, методисти методичного кабінету, керівники та педагоги навчальних закладів міста.

На початку заходу  прозвучав гімн  гуманної педагогіки, після якого завідувач методичного кабінету Наталія Анатоліївна Гмизіна  запропонувала розпочати діалоги зі звернення класика Шалви Амонашвілі про роль учителя  у вихованні й духовному зростанні дитини.

У багатьох містах України виникли і діють лабораторії  гуманної педагогіки, які об’єднують вчителів, вихователів, викладачів педвузів, батьків – послідовників ідей гуманної педагогіки. І в нашому місті є навчальні заклади, які також приєдналися до цього руху. Складаючи педагогічну поему 21 століття, вони розуміють – нам потрібна інша школа. Саме про діяльність  Асоціації навчальних закладів особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки розповіла її голова, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №1 ім. О.П. Довженка  Олена Миколаївна Зуйко. 

Поділилася враженнями про ХІ Всеукраїнські читання з гуманної педагогіки «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!» та навчальний семінар «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно-орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки», які проходили на базі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова в Києві за участю відомих педагогів-новаторів, Наталя Петрівна Грудницька, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, яка акцентувала у своєму виступі увагу на словах Амонашвілі: «Нам потрібно навчитися таїнству: віддавати якомога більше, щоб удосконалення наше досягло теж вищого рівня». З цією думкою  погодилася  методист  ММК з питань психології Тетяна Євгенівна Лемешева та поділилася досвідом здійснення психологічного забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки.

Діалог продовжили завідувач я/с «Джерельце» Лідія Григорівна Зоря, завідувач я/с «Черемушки» Зінаїда Миколаївна Тихонова, вихователь-методист д/с компенсуючого типу для дітей з вадами мови «Гвоздичка» Наталя Олександрівна Мухіна, завідувач я/с «Ромашка» Тетяна Євгенівна Чепа, які поділилися з присутніми творчими надбаннями дошкільних навчальних закладів – членів Асоціації.

До уваги слухачів була запропонована творча робота вчителів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, які працюють у інклюзивних класах – Малтиз Катерини Миколаївни, Бужинської Олени Миколаївни, Кумановського Олександра Анатолійовича, – відеоролик «Поверь в себя!» про дітей з особливими потребами, які уміють отримувати насолоду від кожного дня і бути успішними в такому складному світі.

Школа – жива духовна істота зі своїм призначенням. Вона веде суспільство, але не є прислугою в суспільства. Вона зміцнює державу, але не є зброєю в руках держави. Вона служить людині, а не обслуговує її. Яка ж сила спрямовує її?  Про це розповіла директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Лілія Володимирівна Грішагіна. А заступник директора з НВР ЗОШ № 7 Яна Василівна Тарабанова своїм виступом  додала теплу  і сонячну нотку до педагогічних діалогів.

А яскравим підсумковим акордом стала пісня «Ангелы добра» у виконанні учениці ЗОШ № 10 Софії Крем’янської.

У рамках технопарку  також були проведені наради директорів та ЗДНВР ЗНЗ, засідання творчих груп, майстер-класів, навчальних практикумів, семінар-тренінг вихователів груп подовженого дня. А директор НКТЕЛ Тетяна Євгенівна Долецька цього ж дня взяла участь у міжнародній веб-конференції «Профільна освіта – веління часу», під час якої поділилася досвідом щодо організації профільного навчання в школі ІІІ ступеню.

«Даруйте себе дітям! Будьте терплячими і будьте готовими до зустрічі з ними в дитинстві», –  такі слова Шалви Амонашвілі прозвучали наостанок. Сподіваємося, що до них дослухаються всі учасники педагогічних діалогів.

                                                                      Методичний кабінет Новокаховської міської ради