ВЕБ-портал електронних послуг ПФ

1350028514_6d5636dc5a0cНа сьогодні наявність страхового стажу є основним критерієм при призначенні або перерахунку пенсії, отриманні інших соціальних виплат. Чинним законодавством України встановлено пряму залежність розміру пенсії від величини заробітної плати, з якої сплачені внески, і практично реалізується страховий принцип “пенсія залежно від сплачених внесків”.

Увага! Для зарахування повного стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та повністю сплачені нараховані внески.

Мінімальний розмір заробітної плати на 2015 рік становить: з 1 січня 2015р. – 1218 грн ; з 1 грудня 2015р. – 1378 грн.

Недотримання роботодавцями законодавства про оплату праці, ведення подвійної бухгалтерії та нелегальна зайнятість не лише негативно впливають на стан наповнення місцевого та пенсійних бюджетів, а також погіршують соціальний захист працівників. Все що «ховається в кишені» на розмір пенсії ніколи не вплине.

В Україні створено та функціонує автоматизований банк відомостей – Реєстр застрахованих осіб, а саме: кожна застрахована особа має персональну облікову картку, в якій з 1 липня 2000 року накопичуються відомості про заробіток, внески, страховий стаж з усіх місць роботи та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення пенсії та соціальних виплат. Персоніфіковані відомості про заробітну плату застрахованих осіб подаються роботодавцями.

Кожен громадянин може особисто ознайомитись з відомостями, що відображені у його персональній обліковій картці. Завдяки персоніфікованому обліку реалізовано принцип саморегулювання відносин між роботодавцем та робітником, який сприяє посиленню контролю за інформацією, що надходить зі звітів роботодавців та зрештою забезпечує високий рівень відповідальності до платіжної дисципліни страхувальників.

Пропонуємо скористатись веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України, який дає змогу спростити доступ до відомостей про застраховану особу та пенсійні виплати за допомогою глобальної мережі у будь-який зручний для вас час. Все, що потрібно для реєстрації на веб-порталі – прийти до міського управління ПФ (вул.К.Маркса, кабінет №3) з паспортом, ідентифікаційним кодом та написати заяву про реєстрацію встановленого зразка. Детально ознайомитися з умовами реєстрації на веб-порталі та отримати консультацію можна в управлінні Пенсійного фонду в м. -Нова Каховка, а також за тел.: 4-54-45.