Веб-портал ПФ – це просто і зручно

ПФВідповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058 – ІV з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісяця сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.
Мінімальний страховий внесок – сума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата. Мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” становить: з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1600 грн.
Приклад обчислення мінімального страхового внеску в жовтні 2016 року: 1450 грн (розмір мінімальної заробітної плати з 01.05.2016 р.) * 22% (розмір єдиного внеску, визначений в законодавстві з 01.05.2016 р.) = 319 грн.
Страховий стаж вираховують в місяцях, той місяць (або місяці), за які не сплачені внески до Пенсійного фонду, не враховують до страхового стажу. Людина, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.
В ПФУ в кожної застрахованої особи є власний страховий рахунок – електронна облікова картка, в якій міститься інформація про заробіток і сплачені особою страхові внески, тобто про страховий стаж, який ця особа накопичила.
Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за сплатою внесків. Треба лише одного разу звернутись до управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка (адреса: м. Нова Каховка, вул. Героїв України, 14, кабінет №3) з паспортом та ідентифікаційним кодом з метою реєстрації, як користувача Веб-порталу Пенсійного фонду України. Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Після цього ви можете отримати виписку з системи персоніфікованого обліку (форму ОК-5).
Інформація у виписці оновлюється щомісяця із звітів, що надаються до органів Державної фіскальної служби. Затримка відомостей складає приблизно 0,8-1,5 місяці (наприклад, інформація по жовтень буде доступною приблизно в кінці листопада).
Зазначимо, веб-портал – досить потужна інформаційно-аналітична система, яка має власну систему захисту інформації, що пройшла відповідну експертизу і відповідний експертний висновок. Така система унеможливлює доступ сторонніх осіб до конфеденційної персональної інформації. Усі послуги Веб – порталу є безкоштовними.