«Вечір-експромт» у картинній галереї Нової Каховки

В останню п’ятницю листопада вчергове картинна галерея разом з рок-клубом Motorcycle зустрічала прихильників експериментальної музики. Збиралися довго, очікували більше виконавців, але не так сталося, як гадалося, тому й назвали захід – «Вечір-експромт».

Мені приємно, що Юрію Самсону, організатору концертної програми, дуже сподобалося живописне оточення Володимира та Катерини Немир. Він відчув внутрішнє споріднення задумів і втілення ідей з авторами виставки. Музика бардів, яка звучала цього вечора, була гарним доповненням до полотен і скульптур – вони ніби розуміли одне одного, чи намагалися зблизити живописне чуття образу з музичним. Гості вечора вперше почули про Мар’яну Садовську – це донька митців зі Львова. Нажаль, я дуже мало знаю про цю талановиту жінку, але мене привабило те, що вона виконує більш ніж півтори тисячі українських пісень з усієї України. Так, як і її батьки, вона несе  те все прекрасне добре  українське  в світ. Чому захотіла розказати про Мар’яну? Тому, що вона виконує українські пісні зовсім у незвичному стилі, зовсім по-новому. Напевно тому, що пісні вона збирає сама або  в етноекспедиціях. Тому, що звучать її українські пісні і в джазовій, і в блюзовій, і в роковій обробці. Здається, її музика і традиційна для нас, і водночас – авангардна, експериментальна… така близька для виконавців концертної програми нашого вечора.

Єгор Милогродський («Околоума»), Максим Дикан («Заводные человечки»), Юрій Самсон, «Electricidad del Aire»  співали і грали для гостей. Юрій по вечори написав у себе на сторінці у Фейсбуці: «Що ж, без довгих просторікувань – вечір вдався. Було душевно, розумно, красиво. Особливо в контексті нової експозиції львівських художників Володимира і Катерини Немир, однією з кращих на моїй пам’яті. І формат «пісні під гітару», схоже, має місце бути, враховуючи, що у кожного учасника є й інші, більш гучні і великовагові проекти. Важливо, коли людині є що сказати. І мало банальностей».

Сподіваємося на нові зустрічі з новими цікавими митцями і виконавцями, доводячи, що всі види мистецтва тісно пов’язані одне з одним.

Олена Михайленко, директор картинної галереї

Фото: Віталій Данильченко