«Велич Тарасового слова буде жити в серцях…». Новокаховчани вшанували пам’ять Кобзаря

Цього року вся українська спільнота святкує 204-у річницю від дня народження великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Геній, народжений у кріпацькій родині, став символом прагнення українців до свободи і життя у вільній від будь-якого утиску країні. Його поетичне слово відоме далеко за межами України. І на початку березня українство усього світу згадує ім’я поета.

В Новій Каховці рядки шевченківських віршів лунали на мітингу «Велич Тарасового слова буде жити в серцях», що відбувся 7 березня біля пам’ятника Кобзареві. В цей день сюди прийшли мешканці міста, студенти і школярі, члени міськвиконкому, депутати міської ради, представники трудових колективів.

З привітальним словом до всіх звернувся міський голова Володимир Коваленко. Слова його промови були спрямовані до молоді, якій жити за словами заповіту Шевченка і виконувати накази поета-пророка.

Також до своїх одноліток звернулася студентка Новокаховського політехнічного коледжу, переможниця конкурсу «Оберіг» Маргарита Муковська. Разом із першокурсником цього ж закладу Еріком Зайцевим вони поклали вінок до підніжжя пам’ятника Тарасу Григоровичу. До них приєдналася громада міста і представники місцевої влади.

…Минатимуть роки та мудрі слова Тарасові ще довго будуть згадувати нащадки, бо вони, написані два століття тому, актуальні й зараз і написані ніби для тих, хто живе сьогодні.