Великі зміни – у маленьких містах: у Новій Каховці зарплати лікарів зросли вдвічі

Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка вже 5 років. 5 амбулаторій закладу (включаючи 1 дитячу) та 8 ФАПів обслуговують 67 800 пацієнтів, з яких 34 191 (55,8%) вже підписали декларації з лікарем. Про це йдеться на сторінці Національної служби здоров’я України в соціальній мережі Facebook.

За субвенцією заклад отримував 1 200 000 грн. Після укладення договору з НСЗУ в липні отримали 1 561 294 грн. На 1 листопада виплата збільшилась до 2 473 048 грн. Всього за 5 місяців співпраці із Національною службою здоров’я заклад отримав 10 219 608 грн.

Збільшене фінансування від НСЗУ дало змогу керівництву закладу обладнати всі 8 ФАПів електрокардіографами. Кожен лікар має комп’ютер. У найближчих планах – оновити меблі у денному стаціонарі за допомогою місцевої влади. В двох амбулаторіях Центру є можливість електронного запису. Це оцінила молодь міста та більш активно розпочала підписувати декларації. Підвищили якість сервісу: привели до ладу зони очікування, поставили зручні крісла, устаткували плазмою для трансляції корисної інформації, облаштовують дитячий майданчик для очікування в холі дитячої амбулаторії. Всі ці зручності призвели до активації пацієнтів, що спочатку не дуже розуміли сенс підписання декларацій саме для них.

У закладі працює 150 співробітників, з них – 44 лікаря (з яких 14 – педіатри). Вже є 11 лідерів-лікарів: три вже набрали оптимальну кількість декларацій, інші – майже 80-90%. У новому колективному договорі закріплено нове преміювання лікарів, фельдшерів, медсестер, молодшого медичного персоналу, спеціалістів та господарчо-виробничих працівників.

Премія лікарів із 100% підписаних декларацій сьогодні складає 10 000 грн., тож їх зарплата виросла з 6000 грн до 15 000 – 16 000, медсестри отримують 60% від премії лікарів, і їх зарплати сьогодні збільшились до 10 000 грн, замість звичних 5000 грн. Фельдшери отримують зарплату за тарифною сіткою. Але керівництво закладу знайшло рішення і для їх мотивації: окрім обслуговування ФАПів, вони допомагають лікарям найближчої амбулаторії щодо обслуговування на дому пацієнтів, які не можуть відвідати амбулаторію. Співробітники закладу немедичних спеціальностей отримують премії у розмірі від одного до трьох посадових окладів.

Одна з найактивніших педіатрів – жінка 70 років. Вивчила електронну систему, самостійно укладає декларації та має підвищену зарплату. Тож, у новій реальності нові можливості відкриваються для всіх, незалежно від віку чи стажу.

Головна лікарка закладу Зоріна Зінченко: «НСЗУ нас привчила не відсиджуватися, а дуже швидко впроваджувати зміни! Працювати стало всім дуже цікаво!»

Третя хвиля укладання договорів – незабаром! Підпишіть договір з НСЗУ та переконайтесь у перевагах нового фінансування.