Велике полювання на мишей

По всій Херсонщині оголосили «велике полювання на гризунів». Якщо точніше, Департамент розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації 7 жовтня позпочав «Дієвий тиждень по боротьбі з мишами».

Ці сірі шкідники завдяки м’якій зимі так розплодилися, що подекуди знищили до десяти відсотків врожаю зернових – а він і так не кращий через посуху. Тому  Держпродспоживслужба розробила для аграріїв спеціальну пам’ятку, як та чим краще травити цих крихітних ненажер, а Херсонській біофабриці рекомендували збільшити випуск таких препаратів.

Заступник директора департаменту Олена Швул підкреслює: необхідно, аби угіддя селяни протруювали в один час, аби з того поля, яке вже обробили «хімією», миловидні гризуни не могли перебратися на сусіднє – не оброблене. Тож брати участь у тижні дій закликають усіх власників та орендарів земель сільськогосподарського призначення. Адже якщо не вжити превентивних заходів, і друга зима також виявиться сприятливою для розмноження шкідників, наступного року поля Таврії може накрити суцільний «килим» з мишей.

Сергій Яновський, Новий день