Верховна Рада нарешті узаконила службу в органах місцевого сомоврядування

Як повідомляє “Урядовий портал”, 9 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування». За це рішення проголосували 253 народні депутати.

«Це дуже важливий законопроект, який дасть можливість залучати компетентних осіб до роботи в органах місцевого самоврядування, і які обиратимуться обиратися на конкурсних засадах, будуть отримувати гідну оплату праці. Це логічне продовження реформування державної служби. Це реальна можливість нам приєднатися до виконання Європейської Хартії місцевого самоврядування. Це великий крок вперед до майбутнього місцевого самоврядування України», – звернувся до парламентської зали Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко перед голосуванням.

Метою законопроекту є встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади, а також для гарантування реалізації громадянами України права рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування.

Проектом Закону передбачається створення правових передумов для:

  • підвищенняпрестижностіслужби в органах місцевогосамоврядування;
  • врегулювання статусу службовця органу місцевогосамоврядування;
  • рівного доступу до служби в органах місцевогосамоврядуваннявиключно на основі заслуг;
  • прозорогоприйняття на службу доорганівмісцевогосамоврядування;
  • стимулюваннякар’єрногозростання;
  • деполітизації;
  • новоїмоделі оплати праці, щомінімізуєсуб`єктивізмкерівника;
  • впровадженняефективногомеханізмузапобіганнякорупції;
  • підвищеннярівнясоціального та матеріальногозахистуслужбовців.

Проект містить ряд новел, головними серед яких є: новий поділ посад в органах місцевого самоврядування на категорії; вимоги до політичної неупередженості службовців; вимоги до рівня професійної компетентності особи, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування; порядок проведення конкурсу; новели щодо оплати праці, преміювання та заохочення.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято ще 23 квітня 2015 року

Таким чином, Верховна Рада нарешті ввела у правове поле підвищення мінімальної зарплати та посадових окладів для службовців органів місцевої влади. Тепер їх чекає ще один перерахунок їх зарплат…