Верховна Рада принйла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)”

Верховна-РадаЗа результатами опрацювання пропозицій, що надійшли від комітетів Верховної Ради України з питань науки і освіти, сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, культури і духовності, екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, та засідань робочої групи, напрацьовано такі зміни до попередньої редакції законопроекту.
– Забезпечується збереження середнього заробітку мобілізованого працівника на підприємствах, в установах, організаціях, фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб – підприємців.
– Збережено діючі гарантії пенсійного забезпечення наукових працівників, що були визначені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02.03.2015 року і діють на сьогодні.
– Залишено чинну норму щодо показника середньої заробітної плати, який враховується при призначенні пенсій.
– Передбачено виплату повної пенсії працюючим ветеранам військової служби, які продовжують реалізовувати державну політику на посадах державної служби.
– Забезпечено безоплатне харчування дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, протягом всього часу навчання.
– Передбачено фінансування за рахунок коштів державного бюджету здобуття освіти у державних вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації.
– Збережено фінансування за рахунок освітньої субвенції закладів початкової школи, кількість учнів у яких складає менше 25 осіб.
– Видалено кінцеву дату (до 31 грудня 2016 року) перетворення шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
– Надано право особам, у яких є захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, дітям-сиротам та особам, яких законом визнано учасниками бойових дій та які брали участь в антитерористичній операції, приймати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі у межах установлених квот прийому.
– Врегульовано положення щодо фінансування закладів культури (бібліотеки, музеї, театри) та визначення вартості надання платних послуг цими закладами.
– Збережено діючі положення статті 26 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», які передбачають фінансування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів розробки і реалізації програм розвитку бібліотечної справи, будівництва та реконструкції бібліотечних будівель, споруд, приміщень, розвитку дистанційного обслуговування засобами телекомунікацій, інших форм обслуговування жителів віддалених районів, осіб з фізичними вадами, а також виділення окремим рядком у Державному бюджеті України та місцевих бюджетах сум витрат на поповнення бібліотечних фондів.
– Крім того, з тексту законопроекту видалено всі положення, які стосувалися надання пільг окремим категоріям осіб щодо безкоштовного проїзду, користування послугами зв’язку, ремонту жилих будинків і квартир тощо, за рахунок коштів місцевого бюджету.

Офіційний сайт Верховної ради України