Верховний суд Росії розгляне позов уряду проти організації «Меморіал»

Верховний суд Росії планує розглянути сьогодні позов російського уряду щодо розпуску «Меморіалу» – найстарішої правозахисної організації країни. 

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Міністерство юстиції Росії звернулося до Верховного суду з огляду на юридичні тонкощі реєстрації «Меморіалу». Формально організація називається «Російське товариство «Меморіал» і є «парасолькою» для більш як півсотні груп правозахисників в усій Росії. Також «Меморіал» має свої підрозділи в Україні, Казахстані, Латвії та Грузії.
Заснована в Москві в 1989 році під егідою лауреата Нобелівської премії миру Андрія Сахарова організація доклала чимало зусиль, щоб розкрити репресії комуністичного режиму і боротися з порушенням прав у сучасній Росії.
Гельсінкська комісія США, яка є урядовим агентством із контролю порушення прав людини в усьому світі, називає спробу ліквідувати «Меморіал» «очевидною спробою заглушити голос власної совісті».

Нагадаємо, саме експедиція “Меморіалу” в 1997 році знайшла в урочищі Сандармох розстрільні ями, в яких знаходились рештки українських діячів культури, вбитих восени 1937 року сталіністами. Серед них був й наш геніальний земляк Микола Куліш.