«Весняна рапсодія» у картинній галереї Нової Каховки

Говорять, що справжній художник малює не пензлем, а душею. І важко з цим не погодитись. Особливо після відвідин унікальної виставки, яка відкрилась вчора, 11 травня, у картинній галереї ім. А. Гавдзинського.

Свої неймовірної краси роботи  представила місцева художниця Інна Москаленко (в дівоцтві –  Рашевська), яка  продовжує велику й відому у Новій Каховці  династію митців Рашевських.

Затишна зала галереї вмістила чималий  і багатогранний творчий доробок. І це, як зізналась мисткиня, 10 років її пошуків, експериментів та наполегливої праці.

Родом Інна Москаленко з Дніпрян. Нещодавно відсвяткувала свій славетний «відмінний» (з двома п’ятірками) ювілей. Тож персональна виставка, до речі, перша в кар’єрі художниці, стала чудовим подарунком як для себе, так і для рідних людей і всіх поціновувачів прекрасного.

Інна Москаленко закінчила  Одеське державне хуожнє училище ім. М. Грекова, була постійним активним учасником всіх міських виставок. Своїм талантом і досвідом пані  Інна  впродовж багатьох років ділилася з дітьми, працюючи на Станції юних натуралістів. Вона наповнювала душі учнів  тим творчим запалом, який народжує нових зірочок в образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві.
Стежини життя непередбачені: на довгі 12 років художниця покинула рідне місто. Жила і працювала в Італії. Отримавши диплом художника-кераміста, вона не зупинялася ні на хвильку, була в постійному пошуку чогось нового. Та для особистого творчого польоту, як зізнається, завжди бракувало часу. Саме там, в  Італії, далеко від Батьківщини, Інна Москаленко  знову береться за пензель. І саму її вражає те, що вона не лише не забула як це – творити, а  відчула новий, потужній поштовх творчої енергії. Знайомства  з художниками, виставки в маленьких і великих залах, в арт-кафе, вернісажі стали невід’ємною частиною її життя за кордоном. Нинішня експозиція  – це проміжний підсумок звершень. Головні ж, без сумніву, ще попереду.

Привітати художницю з цією подією до галереї завітали її найрідніші і найдорожчі люди  – мама, тато, сестра, брати. З творчим успіхом Інну Москаленко вітали колеги, друзі, однокласники, односельці. Із захватом картини роздивлялася малеча, гуртківці-натуралісти.

В експозиції «Весняна рапсодія» авторка дарує глядачам можливість насолодитися красою у повній мірі. На її полотнах оживають неймовірні квіти, візерунки, зачаровують і ваблять  вишукані італійські пейзажі. Серед  її улюблених технік – графіка, розпис, кераміка, живопис. У творчому макрокосмі пані Інни ви знайдете і суто українські мотиви, національні кольори, і подумки вирушите на венеціанський маскарад, і відчуєте аромати  неповторних ірисів, маків, магнолій.

Презентація відбулась у дуже приємній  і теплій атмосфері. Директор галереї Олена Михайленко дякує усім, хто завітав  на зустріч з ходожницею, щоб розділити таку важливу подію в її житті. А ще Олена Дмитрівна говорить щире спасибі   Олександрі Бочаровій, вихованці таврійської філії Дитячої школи мистецтв та Анатолію Василевському за музичне забарвлення свята.
Виставка Інни Москаленко працюватиме лише до 5 червня. Тож, шановні читачі, поспішайте! Точно не пошкодуєте!

На фото: родина Рашевських