Весняні турботи: як зимуватимемо?

Vykonkom_tabl

Як спрацювало міське комунальне господарство минулої зими та як зимуватимемо наступної – про це йшла мова 28 квітня на засіданні виконкому. Роботу господарського комплексу міста проаналізував перший заступник міського голови Л.Чурсинов. Його головний висновок: опалювальний сезон 2014-15 року підприємствами житлово-комунального господарства пройшов на високому рівні. Ось аргументи: тиск газу у розподільчих системах підтримувався на рівні, який забезпечував стабільну і безаварійну роботу всіх ГРП та ШРП в автоматичному режимі та приладів індивідуального опалення. Безперебійно, без значних аварій, працювала система централізованого теплопостачання.

В стабільному режимі – системи електрозабезпечення, 24 години на добу безперебійно подавалась вода населенню, значних аварій на системах водопостачання та водовідведення не було.

Головною проблемою опалювального сезону, який минув, за Л.Чурсиновим є… фінансова. Мова йде про борги КП «Новокаховське УКГ» за природний газ. Так, станом на 1 березня заборгованість сягала 17 млн.455,1 тис.грн., в тому числі за зиму, яка минула, – 6 млн.183,7 тис. грн., за електроенергію – 96 тис. грн., рахунки підприємства арештовані. Причини такі: по-перше – не розрахувались медицина і освіта, які живуть на державну субвенцію, розраховану на 12 місяців, тож з цього приводу особливо хвилюватися не доводиться – заплатять влітку. Проблема – із державним боргом, тарифами нижче собівартості, невідшкодованою різницею при їх підвищенні, розподільчими рахунками. Тож міська влада звернулась до відповідного комітету ВР, депутата І.Вінника: розберіться, врахуйте, виправте помилку.

Члени виконкому затвердили заходи по підготовці господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2015-16 років та склад комісії, яку очолив Л. Чурсинов. Вона вирішуватиме організаційні питання щодо цієї самої підготовки. Особливо було наголошено щодо розрахунків тепловиків до 1 жовтня за спожитий газ, розроблення програм закладами культури, освіти медицини по скороченню споживання електроенергії, економного використання води та природного газу.

Щодо житлового господарства: капітально планується відремонтувати покрівлі будинків (Букіна, 50, а також ОСББ по вул. Леніна, 63 та Перемоги, 3-а, в останньому відремонтують ще й електромережі). Такого ж капітального ремонту зазнають КЛ-0,4 кВт по вул. Букіна, 50; водний розподільчий пристрій РЩУ-04 по вул. Піонерській, 16; «стояки» та «лежаки» електропостачання по вул. Дзержинського, 51; «лежаки» холодної води у підвалі по пр. Перемоги, 3; розподільчі електричні щитки ЩРО у семи будинках. Все це – окрім поточного ремонту. Сума затрат – 1 млн.65,4 тис. грн.

Великий обсяг робіт запланований також і на об’єктах соціальної сфери. Так, капітальних ремонтів чекають сантехнічні системи ясел-садку №9 «Оленка», будівля і системи опалення ЗОШ №1, будуть замінені вікна ЗОШ №7, відремонтовані приміщення Дніпрянської ЗОШ, будівлі Корсунського НВК. Щодо закладів медицини: капітально відремонтують сантехнічні системи лікарняного комплексу №2, у тому числі трьохповерхівки поліклініки, дитячого відділення, а також покрівлю над входом п’ятиповерхівки цього комплексу, покрівлю трьохповерхівки по вул.Карла Маркса, 33-а. Капітального ремонту зазнає будівля дитячої школи мистецтв, картинної галереї, а сільські бібліотеки будуть забезпечені вугіллям, усього на 240, 85 тис. грн.

Всього підготовка до зими потягне на 5 млн. 230 тис. грн. (з них міський бюджет дасть 4 млн. 310,7 тис. грн., власні кошти – 919, 3 тис. грн.