Ветерани Афганістану мріють про мир в Україні

afgan

Ветерани-інтернаціоналісти Херсонщини мріють, щоб 15 лютого стало для України днем, після якого в країні запанує мир. Про це йшла мова  сьогодні в обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни, де пройшов захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 26-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

«Ви воювали за те, щоб був мир на землі, – відзначив Валерій Тимошенко, начальник  комунального закладу  «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни». – Дякуємо вам за стійкість та вірність присязі. Ваше братерство, єдність, прагнення допомогти побратимам є прикладом для підростаючого покоління».

Також він зазначив, що учора відбулося підписання Меморандуму про взаємодію і співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією, обласною радою та обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Це дозволить спільно вирішувати ті соціальні питання, які турбують ветеранів, зокрема, забезпечення житлом, медичне обслуговування.

Валерій Тимошенко також звернув увагу на те, що госпіталь на сьогодні визначений, як Центр медичної та психологічної допомоги учасникам АТО.

На заході також було відзначено, що воїни-інтернаціоналісти сьогодні виконують свій обов’язок в зоні АТО, несуть службу у підрозділах Збройних Сил України, передають бойовий досвід молодшому поколінню, займаються військово-патріотичним вихованням юних українців.

«Ми зобов’язані підтримувати тих, хто виконав свій громадянський обов’язок перед Батьківщиною. Влада повинна потурбуватися про їх соціальний захист, належне медичне забезпечення, про підтримку їхніх родин», – відзначив керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський.

Подякував воїнам-інтернаціоналістам і обласний військовий комісар Сергій Кока. За його словами, сьогодні близько 50 воїнів-інтернаціоналістів в області були мобілізовані в лави Збройних Сил України.

Довідка. 1989 року в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, через яку пройшло понад 160 тисяч українців,  з них  майже три тисячі – мешканці Херсонської області.  67 наших земляків загинули, 2 – пропали безвісти, 69  стали інвалідами.

В Україні, річницю виведення військ з Афганістану, традиційно відзначають 15 лютого кожного року.