Ветерани Нової Каховки віддали шану загиблим воїнам на Нікопольському плацдармі

5 травня відбулася довгоочікувана поїздка делегації Новокаховської міської ради ветеранів війни та праці по місцям поховань на території Горностаївського району бійців Радянської Армії, що загинули під час боїв за визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників у листопаді 1943 – лютому 1944 років.

Визволення лівобережжя Дніпра на початку 1944 року було напряму пов’язане з запеклими боями з окупантами на Нікопольському плацдармі, який затято утримували німці з метою збереження можливості повернення під свій контроль Донбасу. В цих кровопролитних боях за офіційними данними загинуло та пропало без звістки біля 60 тисяч воїнів.

Традиція поїздок делегації ветеранів з Нової Каховки до їх побратимів з Горностаївщини зародилась біля 30 років тому на Південелектромаші. Але в останні роки ця традиція з занепадом заводу зійшла нанівець. В цьому році за ініціативи голови Ради ветеранів війни та праці Дмитра Папуші та за підтримки міського голови Володимира Коваленко традицію було відновлено.

У складі делегації Нової Каховки були ветеран війни полковник у відставці Степан Тимофійович Миненко, голова ради ветеранів міста Дмитро Папуша, заступник голови ради ветеранів генерал-майор у відставці Микола Савич, учасник бойових дій в Афганістані, засупник голови міської організації воїнів-інтернаціоналістів „Пам’ять” полковник у відставці Віктор Лебедєв, радник міського голови, колишній начальник міського відділу міліції полковник міліції Юрій Кобцов, директор музею історії міста ветеран Військово-Морських Сил України капітан 1 рангу у відставці Віктор Васильєв, керівники первинних ветеранських організацій міста.

У заході з вшанування памяті полеглих воїнів, що відбувся на братській могилі поблизу села Соломки, в якій поховано більш ніж 6 тисяч загиблих воїнів, брали участь керівники Горностаївського району голова райдержадміністрації Олександр Єрохін, голова районної ради Сергій Карпеченко, новообраний голова Горностаївської ОТГ Дмитро Ляхно, представники ветеранських організацій району та селища Горностаївка, сіл Ольгівка, Мар’янське, козаки місцевого куреня Війська Запоріжського, учні місцевих шкіл, творчі колективи сільських клубів.

Ця поїздка ще раз підтвердила те, що ветерани Нової Каховки свято зберегають пам’ять про тих героїв, хто власним життям заплатив за свободу і незалежність нашої землі, за змогу прийдешнім поколінням жити і зміцнювати нашу рідну Україну.

Фото Юрія Кобцова