Виборів у Таврійській ОТГ до змін в адміністративно-територіальному устрої України не буде

Як ми вже повідомляли, Центральна виборча комісія України ухвалила рішення про призначення виборів у нових об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. 

На Херсонщині перші вибори пройдуть у двох сільських ОТГ Бериславського району. Але вибори у Таврійську ОТГ, на проведення яких так розраховував міський голова Таврійська Микола Різак, ЦВК так і не призначило.

На сайті NovaKahovka.City опубліковано відповідь, що на пряме запитання з цього приводу дав фахівець ЦВК, який курирує Херсонську область. Наводимо цей фрагмент матеріалу з сайту:

— Справа в тому, що Таврійськ адміністративно входить до території Нової Каховки, — роз’яснив куратор. — Тому він не може входити до якоїсь іншої громади. Звісно, ситуація виходить за межі здорового глузду, бо таких “міст у містах” по Україні чимало, особливо на Донбасі. І поки не буде змін в адміністративно-територіальному устрої країни, ми не можемо призначити в таких містах перші вибори до ОТГ. Бо не прописана процедура виборів у них. Нехай звертаються до Верховної Ради, щоб вона змінила територіальний устрій, тобто надала таким містам самостійність.

Ще у 2016 році за ініціативою Миколи Різака Таврійська міська рада та Кам’янська сільрада Каховського району повністю пройшли процедуру щодо утворення ОТГ: були проведені громадські слухання, сесії міської та сільської рад прийняли відповідні рішення щодо створення Таврійської ОТГ.

Херсонська обласна державна адміністрація, не дивлячись на спротив Новокаховської міської ради, яка, навіть, позивалася до суду щодо незаконності цих рішень, все ж подала документи в ЦВК на призначення виборів до новоствореної ОТГ.

Але, навіть, після рішення судів (першої та апеляційної інстанцій) ЦВК так і не призначив вибори у поточному році.

Час, відведений на добровільне об’єднання чи приєднання громад, спливає. І що депутати ВР будуть робити з тими громадами, які знехтували термінами, встановленими законодавством, теж поки що невідомо.