Вічна пам’ять про Героя. У Новій Каховці відкрили меморіальну дошку загиблому в зоні АТО Романові Гавриленку

Сьогодні, 22 травня,  на подвір’ї міської школи №10 на урочисту лінійку зібралися учні, адміністрація закладу, представники громадськості та новокаховчани. Приводом для такої зустрічі стала трагічна подія – загибель колишнього випускника  освітнього закладу Романа Гавриленка, нагородженого  орденом «За мужність» III ступеня посмертно.Народився Роман у 1979 році на Дніпропетровщині. Потім з батьками переїхав до Нової Каховки. Навчався у ЗОШ №10. У 1997 р. закінчив СПТУ №7 за спеціальністю «газоелектрозварювальник». Служив у військово-морських силах у Севастополі інструктором з фізичної підготовки. У червні 2015-го був призваний міським військкоматом до армії, де служив у 13-му батальйоні 58-ї мотопіхотної бригади оперативного командування «Північ». Роман виконував бойові завдання в районі Авдіївської промзони. 28 травня 2016 року він ніс вахту на спостережному посту «Умань» і виявив диверсійно-розвідувальну групу російських військ. Не роздумуючи, солдат Гавриленко вступив у бій з ворогом та він виявився нерівним. Роман загинув.

Пам’ять про цього відважного хлопця, побратима своїх однополчан присутні вшанували хвилиною мовчання.

-Сьогодні ми  вшановуємо пам’ять вже  другого загиблого нашого учня, який загинув в антитерористичній операції. Ми вдячні мамі Романа, яка з родиною виховала такого хлопця. Вічна йому пам’ять, – ледве стримуючи сльози звернулася до присутніх директор школи Тамара Коткіна.

Нагадаймо: у минулорічну травневу пору пам’ятну дошку відкрили на знак пошани ще одного учня цієї школи – Дениса Перепелиці, який також загинув, боронячи українську землю.

Так співпало, що вшанування пам’яті про Романа Гавриленка відбувалося під дитячий дзвінкий сміх і веселий галас. У школі закінчився урок і тривала перерва. Саме заради цього дитячого сміху загинув Роман, сказав міський голова Володимир Коваленко, який був особисто знайомий і з ним самим, і працював на одному підприємстві з його мамою Любов’ю Семенівною. «Смерть Романа – це велика ціна. На жаль, не все в світі добре, є держави, безвідповідальні керівники, яким спокійна Україні – як кістка поперек горла. Завдяки таким людям, яким був Роман, наша земля живе…», – промовив він.

Всього за кілька днів до загибелі він телефонував мамі і запитував: чи не відійде черешня, чи встигне він поїсти цих смачних жовто-рожевих ягід? Та не судилося… Міський голова запропонував школярам взяти опіку над мамою загиблого воїна, щоб ця жінка, на долю якої випали тяжкі випробування, не залишалася на одинці із своїм горем.

Почесне право відкрити пам’ятну дошку надали матері  Романа і керівнику благодійного фонду «Українські серця» Олегу Баркаренку.

Вічна слава та пам’ять герою! Хай земля буде тобі пухом…