Від давнини до сьогодення. Маслівська школа відзначила Колодій (Фото, відео)

Вже не один рік поспіль   викладачі разом та  учні Маслівської школи  відроджують та популяризують давні українські звичаї, проводячи традиційні українські свята. Серед них «Козацькі розваги», “Тещині  вечірки”,  «Андріївські вечорниці». А найяскравішим з них є Масляна. Це свято в Україні здавна відзначали під назвою Колодій, де головною стравою були вареники з сиром та сметаною, а також млинці.

Цього року Маслівська школі не відійшла від традицій і радо зустрічала гостей у своїх стінах сьогодні, 22 лютого.  На гостину завітали очільники Райської сільської та Дніпрянської селищних рад Іван Коваль та Анатолій Білий, депутати Новокаховської міськради Віталій Перетятько, Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, Наталія Марченко, Тетяна Мосьпан, начальник оргвідділу міської ради  Роман Пашкевич та  спеціаліст відділу освіти Марина Скрипнікова.

Під час  свята гості «прожили» сім днів Масниці, спостерігаючи за театральним дійством, взявши участь  у майстер-класі з  звиготовлення ляльки-мотанки.

Щодо останнього, то всі попрацювали наславу.

Допоки гості майстрували обереги, заступник директора з виховної роботи Вікторія Гречаник розповіла присутнім про традиції відзначення  святкового тижня в Україні.

По завершенню виготовлення ляльок   відбувся невеличкий аукціон. Гості за символічну плату  могли розмалювати опудало – символ зими.

Кульмінацією свята, звісно, став обряд спалення опудала, яке так старанно готували для цього.

Право розпалити вогнище надали  селищному та сільському голові.

А далі, об’єднавшись у два великі кола діти разом з дорослими водили хороводи та проводжали зиму.

Опудало згоріло  вщент дуже швидко, а це означає , що всі наші негаразди зникли і попереду – настання світлої та радісної весни. На завершення  свята гостей почастували млинцями та гарячим чаєм. Директор школи Оксана Ковш зичила  усім гарного завершення тижня Масниці, щастя та заряду позитиву на весь рік.  А гості, в свою чергу, висловили вдячність за теплий та щирий прийом, залишили смаколики для дітей і побажали навчальному закладу продовжувати відроджувати українські традиції та примножувати їх.