Від екології душі до чистого довкілля…

У  Новокаховському техніко-економічному ліцеї стартувала робота учнів та педагогічного колективу над соціальними проектами. Екологічні проекти ліцею користуються надзвичайним попитом, що означає подальше продовження впровадження цікавих  ідей у практичну діяльність з благоустрою та озеленення ліцейської території, що значно покращить екологічний стан ліцейського подвір’я і прилеглої території, як складової частини навколишнього середовища міста.

Ми все частіше чуємо слова “екологія”, “забруднення навколишнього середовища”, “забруднене довкілля”… Поступово ми стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність. Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великими нещастями, бідами усього людства. В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях. Що ж можемо ми, молоде покоління, зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Хто в цьому допоможе нам? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи у нашому місті?

Розмірковуючи над екологічними проблемами, перш за все необхідно дбати про чистоту тієї території, на якій ти проживаєш. Саме такі думки, які актуальні у наш час, і спонукали розробити проект “Від екології душі до чистого довкілля”. Джерела забруднення навколишнього середовища дуже різноманітні. Тому станьмо розумними господарями на своїй землі, і давайте будемо пам’ятати, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до катастрофи.
Учасники проекту: учні  10-б класу та педагоги ліцею. У ході проекту  відбулась участь ліцеїстів в екскурсії-консультації  22 січня до міського водоканалу, очисних споруд нашого міста. Таким чином діти отримали можливість практично закріпити та узагальнити набуті під час навчання знання, поглибити їх, також отримали професійну змістовну консультацію щодо водних ресурсів Нової Каховки.

Ми всі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою.

Замислюючись над екологічними проблемами світу, перш за все, потрібно дбати про чистоту тієї території , на якій ти проживаєш. Саме такі думки, які актуальні у наш час, і спонукали ліцеїстів розробити проект “ Від екології душі до чистого довкілля ”.

Такі заходи  виховують в учнів дбайливе гуманне і духовне ставлення до природи, яке викликає яскраві і позитивні емоції, де кожний учень спроможний бачити і усвідомлювати себе частиною світу природи.

Всі етапи проекту в комплексі мають на меті забезпечити успішність роботи з екологічного виховання. Адже самостійно екологічна культура, мислення формуватись не може. Їх треба плекати, беручи все найкраще з світових технологій. Де є важливою не лише любов до природи, не тільки знання в галузі екології і природничих наук, але і знання з екологічної етики, розуміння гармонії всього живого, співчуття, повага і турбота про неї.