Від творчого вчителя до творчого учня

Сьогодні Україна знаходиться на шляху інтенсивного розвитку і потребує значної кількості висококваліфікованих спеціалістів в інноваційній сфері, які стануть запорукою успішного економічного розвитку та конкурентоспроможності нашої держави в найближчому майбутньому.

Відомо, що тільки творчий педагог може виховати творчу, обдаровану особистість. Тому на сучасному етапі найбільш актуальним завданням є розвиток творчого потенціалу педагогів.

Хто він такий творчий вчитель  у сучасному світі та які вимоги ставить до його діяльності сьогодення? Саме це питання вирішували вчителі ЗОШ № 3 на засіданні круглого столу Від творчого вчителя до творчого учня 16 лютого 2017 р.

У ході проведення заходу вчителі мали змогу продивитись аматорське відео про досягнення учнів початкової школи «Плекаємо обдарованість» (автор Турбаба О.В., вчитель початкових класів) та прийняти активну участь у діловій грі з елементами тренінгу «Аукціон талантів».

Ділова гра мала на меті виявити рівень знань педагогів про поняття «творчість», «креативність»,  «обдарованість», «творча особистість»;  конкретизувати й узагальнити знання із проблеми формування творчої та обдарованої індивідуальності учнів засобами нестандартних форм навчання;  вправляти в умінні аналізувати ситуацію (проблему, запитання) і приходити до  спільної думки. Ведучі (Криклива О.М., вчитель фізики, та Коршунова М.М., вчитель основ здоров’я) провели для вчителів психологічний  тест «Символи» (для визначення характеру); вправу «Мисли нестандартно» (пропонувалось придумати нове застосування звичних предметів); вправу «Викресли слово» (за обраним словом з речення придумати нове речення); практичну вправу «Експеримент» (ведучий пропонував взяти чистий аркуш паперу, заплющити очі та виконати певні дії точно за інструкцією, щоб результат був у всіх однаковий); «Казковий вернісаж» (після прослуханого тесту визначте, про яку казку йде мова) та інші. У підсумку був запропонований відеоролик за притчею «Все в твоїх руках».

Дуже добре, що необхідність творчої роботи з дітьми на уроках та в позаурочний час розуміють більшість педагогів. Отже, лише від вчителя, його розуміння дітей, від того як він зможете виявити їх задатки та здібності, залежить наскільки творчими людьми виростуть наші вихованці. Все у наших руках!

 

І. Казанчук, заступник директора з НВР ЗОШ №3