Відбулась презентація туристичного маршруту по території історико-культурної пам’ятки “Кам’янська Січ”

В рамках відзначення в області 20-ї річниці Конституції України, 28 червня, на території історико-культурної пам’ятки «Кам’янська Січ» презентовано туристичний маршрут по території історико-культурної пам’ятки «Кам’янська Січ» за участю науковців, істориків та краєзнавців. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Під час презентації вперше відбулась екскурсія філією національного заповідника “Хортиця”.

Кам’янська Січ, яка вважається однією з головних святинь українського козацтва та пам’яткою історії національного значення. Як зазначили під час екскурсії, на початок 21 століття тут збереглися усі три основні складові частини Січі:

  • Кіш, до складу якого входили курені, скарбниці, Січова площа;
  • передмістя з виробничими майстернями, житловими будинками;
  • козацький цвинтар, на якому збереглася могила видатного кошового отамана Костя Гордієнка з наступним на ній курганом.

DSC_0075 copy

Михайло Лещенко, працівник Національного заповідника “Хортиця”, зазначив: “Це унікальне місце, тому ми плануємо продовжити розкопки аби реставрувати цю історичну пам’ятку та розвивати зелений туризм”.

“Обласна адміністрація готова підтримати проект відновлення Січі, тому що про цей історичний об’єкт мають знати всі мешканці Херсонщини. Відроджуючи історію Херсонщини – відроджуємо історію України”, – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Довідка: Кошовий отаман Кость Гордієнко у березні 1708 року очолив 8-ми тисячний загін запорожців, з яким приєднався до військ гетьмана Івана Мазепи. За посередництва гетьмана, Гордієнко та Шведський король Карл ХІІ уклали угоду про спільну боротьбу проти Московського царства. Після смерті Івана Мазепи, Кость Гордієнко підтримував новообраного гетьмана Пилипа Орлика, брав безпосередню участь у створенні Конституції війська запорізського. Запорожське товариство, враховуючи особливі заслуги Гордієнка перед Україною, поховало багаторічного отамана урочисто й насипало над його домовиною високу могилу. На могилі встановлено великого кам’яного хреста з козацькою символікою та особистою лицарською геральдикою. На хресті зроблено напис: “Во імя Отца і Сина і Святого Духа. Здє опочіваєт раб Божій Константін Гордієвич отаман кошовий славного Війська Запорожського Низового, а куріня Платнирівського: преставився року 1733, мая 5 числа”.

Кладовище запорізьких козаків і могила кошового отамана Костя Гордієнка є об’єктами культурної спадщини національного значення, визначено пам’яткою історії і внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, з 2009 року є філією національного заповідника “Хортиця”.