Відбулася перша сесія Каховського району

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 листопада в Новій Каховці пройшла перша сесія I скликання депутатів Каховського району.

Нагадаємо, що до новоутвореного Каховського району з центром у Новій Каховці увійшли Новокаховська ОТГ (Новокаховська міська рада і колишні Веселівська сільська та Козацька селищна ради Бериславського району) та 5 колишніх районів Херсонщини (Великолепетиський, Верхньорогачицький, Горностаївський, Каховський і Чаплинський).

На початку сесії були оголошені підсумки виборів, що відбулися 25 жовтня цього року, в яких брали участь 460 зареєстрованих кандидатів у депутати (13 політичних партій) в шести єдиних багатомандатних округах (12 сільських і селищних рад). Всього до Каховської районної ради обрано 42 депутати, на сесію прибули 38.

Привітати депутатів прийшов міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. Звертаючись до них він сказав, що від першого кроку буде залежати весь подальшої шлях їхньої депутатської роботи. А також наголосив на відповідальності за кожне прийняте рішення.

Таємним голосуванням обрали голову Каховської районної ради та його заступника. Ними стали Валерій Брусенський (його кандидатуру підтримали 34 депутати, проти проголосували 4) та Людмила Васильєва (34 голоси «за», 2 утрималися, 2 – «проти»).

Додатковим питанням у порядку денному першої сесії стало визначення юридичного статусу Каховського району. Депутати доручили Валерію Брусенському виконати відповідні дії з реєстрації юридичної особи для того, щоб районна влада набула юридичної сили. Під час обговорення цього питання виникли розбіжності щодо утворення Каховського району як адміністративної одиниці. По-перше, як утворювати Каховський район з центром у Новій Каховці. За логікою, центром повинна бути або Каховка, або район має носити назву Новокаховський. По-друге, якою повинна бути підстава для його утворення – приєднання громад ОТГ чи злиття цих громад.  Із цими питаннями і буде розбиратися голова району.

Серед інших питань визначалися із складом робочої групи, яка повинна розробити регламент роботи райради. У цьому сенсі постало питання щодо створення інформаційного ресурсу для висвітлення діяльності і оприлюднення проектів рішень районної ради. Також депутати поставили питання про вирішення подальшої долі тих, хто на даний час ще працює в районних адміністраціях. Людей хвилює питання, що з ними буде після нового року. Чи треба їх звільняти і попереджувати про це? Також не вирішеними є такі питання: стан і наявність комунального майна, яке треба впорядкувати і передати до нової Каховської ради; суми залишків бюджетних коштів. До того ж ще не визначене приміщення для самої Каховської районної ради.

Зважаючи на ці та інші термінові питання, Валерій Брусенський акцентував увагу на найшвидшому їхньому вирішенні, без перетягуванні ковдри на користь якої однієї ОТГ. Фактично в тих умовах, що склалися на даний час, відбувається трансформація нового району з метою творення найкращих умов для усіх 15 громад, що увійшли до його складу. І це завдання для усіх 42 обранців, зауважив він.

Відзначилася перша сесія і приємною подією. Депутата Ірину Салтикову привітали з днем народження. А наостанок усі присутні народні обранці взяли участь у фотосесії.

За попередньою інформацією, якщо не відбудуться зміни, наступна сесія Каховського району відбудеться 4 грудня.