Відбулася презентація Проекту соціального захисту військовослужбовців – учасників антитерористичної операції

«Забезпечення соціального захисту військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції та їх сімей здійснюється уже більше року. За цей час вибудувана чітка схема та структура заходів і дій щодо їх підтримки», –  наголосив директор Департаменту соціального захисту населення Геннадій Причина під час презентації голові обласної державної адміністрації Андрію Путілову Проекту соціального захисту військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Він відзначив, що першими отримали соціальну підтримку з коштів обласного бюджету сім’ї загиблих. Починаючи з серпня минулого року, 50 сімей отримали грошову виплату у розмірі 50 тис грн на кожну родину.

Також він зауважив, що кожному члену сім’ї  встановлено відповідний пільговий статус, видано посвідчення та забезпечено повний спектр передбачених законодавством України пільг та гарантій. Сьогодні в області проживає 93 члена сімей загиблих в зоні АТО.

Що стосується соціального захисту мобілізованих, то, за словами Геннадія Причини, незважаючи на усі пільги і виплати, стабільним і гарантованим доходом сім’ї є заробітна плата: «Першим кроком у цьому напрямку є виплата працюючим середньої заробітної плати протягом року на період мобілізації. Департаментом з початку року прийнято від підприємств області для відшкодування за виплачений середній заробіток заявки на суму 4,5 млн грн, з яких 2,5 млн грн уже повернуто підприємствам»,  – наголосив він.

Директор Департаменту звернув увагу, що у даному проекті пропонується розроблений маршрут забезпечення учасників АТО повноцінними послугами з працевлаштування, професійної підготовки та перепідготовки після демобілізації.

Крім того, він доповів, що в області  розроблено пам’ятку для демобілізованих, яка знаходиться у військкоматах області та органах соціального захисту населення області.

«Всі питання, що пов’язані з демобілізованими – дуже важливі. Кожний військовослужбовець, що повернувся з АТО повинен відчувати допомогу влади. Обов’язково потрібно приділяти їм максимум уваги», – підкреслив Андрій Путілов.

У свою чергу Геннадій Причина відзначив, що розроблено алгоритм працевлаштування колишніх військових до охоронних структур: «Даний проект гарантується співпрацею органів влади, громадською організацією та охоронними фірмами».

Резюмуючи, директор Департаменту соціального захисту населення наголосив, що запропонований на розгляд проект соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей дає можливість підвищити рівень соціального захисту, поліпшити соціально-психологічний мікроклімат в родинах сімей загиблих чи постраждалих учасників АТО, а також дасть можливість сім’ям отримати додаткові соціальні гарантії та адресні допомоги, сприятиме вирішенню інших соціально-побутових питань.