Відбувся запуск води в Північно-Кримський канал

Про це на нараді в обласній державній адміністрації доповів представник Херсонського обласного управління водних ресурсів. Наразі Північно-Кримський магістральний канал загальною довжиною у 400,5 км поступово наповнюються дніпровською водою. Приблизно за 35 днів вода наповнить весь канал необхідною кількістю задля функціонування зрошувальних систем області, які на 98% готові до експлуатації, повідомляє прес-служба ХОДА.

 

У квітні 2014 року, після анексії Криму була штучно створена  блокада Північно-Кримського каналу. Пізніше виникла проблема повноцінної роботи каналу для забезпечення зрошення Херсонських земель. Андрій Гордєєв, з моменту призначення на посаду голови ОДА неодноразово піднімав питання відновлення роботи цієї важливої для області гідротехнічної споруди , але, в той же час,  з однозначним недопущенням дніпровської води на територію окупованого півострова.

В жовтні минулого року Уряд прийняв рішення про виділення коштів у сумі 15,6 млн грн для  будівництва дамби на Північно-Кримському каналі у Каланчацькому районі. Березень 2017 року був призначений терміном запуску води в канал, але вже з існуючою новою гідротехнічною спорудою.

«Будівельні роботи на об’єкті поки що тривають, але капітальна гідротехнічна споруда нової дамби може здійснювати свою основну функцію з  підтримки рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель в Херсонській області», – пояснив в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик.

«Канал забезпечуватиме водою сільгоспвиробників лише Херсонської області, – заявив Андрій Гордєєв під час спілкування з журналістами, – Як ми і планували, в цьому році на Херсонщині поливні площі складатимуть більш ніж 313 тис. га що на 13,8 тис. га більше, ніж у 2016 році».