Відеолекторій у центральній бібліотеці Нової Каховки

З нагоди 115-річчя поетеси Олени Теліги 21 липня у центральній міській бібліотеці відбувся відео-лекторій «Не треба слів. Хай буде тільки діло» для членів літературно-музичного клубу «У колі друзів».

Про життєвий і творчий шлях видатної поетеси, яка поклала своє життя на жертовник української волі, намагалася наблизити час творення нової національної еліти своєю полум’яною творчістю і відкритим до звитяги серцем, присутнім розповіла бібліотекар Євгенія Ісакова.

Ім’я Олени Теліги не так давно повернулося у нашу літературу та історію. За свої неповні 35 років вона не встигла видати жодної книжки. Лише після смерті поетеси вийшло три її збірки. Творча спадщина налічує біля 40 поезій, 15 публіцистичних статей, а також оповідання «Або – або». Та, хоч і залишила вона по собі невеликий творчий спадок, життя її було коротке,  яскраве й сповнене великих справ, а тому неодмінно має залишити свій неповторний відбиток у нашій пам’яті.

Про маловідомі факти з дослідження біографії Олени Теліги, члени клубу дізналися переглянувши відео-ролик «Відомі невідомі патріоти».

Доповнився захід оглядом літератури про Олену Телігу, який провела бібліограф Наталія Суша. Гостям цитувалися уривки з публікацій про поетесу українських літературних критиків, публіцистів, філософів, істориків і політичних діячів: Дмитра Донцова, Надії Миронець, Миколи Жулинського,  Святослава Гординського та інших; звучали поетичні рядки.

Методико-бібліографічний сектор центральної бібліотеки також підготував віртуальну виставку «Пішла, бо знала: повернеться!», присвячену життю і творчості поетки.

Переглянути виставку можна тут:

Відділ культури і туризму