Відходам – друге життя

23 грудня у картинній галереї ім.А.Гавдзинського в рамках міжнародного екологічного проекту «Чистіші річки – чистіші моря» (CROCUS)відкрилася виставка декоративних робіт, які виготовлені з пластикових і скляних пляшок, коробок від цукерок, трубочок для коктейлю і навіть з монет, що вийшли з ужитку.

– Можна сказати, що ця виставка стала традиційною. І вже кілька років поспіль напередодні новорічних свят школярі і студенти беруть у ній участь. Цього року це учні гімназії, шкіл №3, 10,5 і 7, а також Корсунської гімназії, Веселівського і Козацького ліцеїв, студенти агротехнічного і дистанційно політехнічного коледжів, – розповіла куратор проекту, керівник Новокаховської громадської екологічної організації «Мама-86-Нова Каховка» Таїсія Козак.

 

– Під час підготовки до цієї виставки ми ставили собі за мету звернути увагу і дітей, і дорослих до сортування сміття. Особливо пластику, яким буквально закидають прибережні зони та місця відпочинку. Звісно, від такого ставлення до навколишнього середовища погіршується стан морів, зокрема, Чорного моря. Ми хочемо, щоб до проблем, пов’язаних із сортуванням відходів, ставилися більш відповідальніше. Звичайно, в цьому сенсі увага – на виховання дітей. Наприклад, в школі №7 Таврійська в коридорах стоять ємності для роздільного збору сміття. Цей процес учні школи зобразили на плакаті, що представлений на виставці – говорить спеціаліст з підвищення обізнаності і нарощування потенціалу Світлана Полякова.

Цікавинкою виставки став макет, який показує компостування опалого листя. Його виготовили діти, що навчаються в Корсунській гімназії. Також тут представлено природній фільтр води. Неабияке враження справила картина із зображенням квітів, які виготовлені з риб’ячих кісток. Дивлячись на неї, так і хочеться запитати: невже так можна зробити? Виявляється, можна, тільки треба трошки пофантазувати. А гітара із будівельного багету і маминого кольє, яке вже вийшло з моди, просто вражає, так само, як і стилізована ваза із непотрібної ганчірки. Ну хто б міг подумати, що їй можна надати форму, пофарбувати і отримати чудовий предмет інтер’єру!