Відкрите місто: плани на рік

виконком-(гол) 27 лютого відбулось перше у нинішньому році чергове засідання виконкому, яке провів міський голова Володимир Коваленко.

 Була розглянута низка питань. Зокрема, перший заступник міського голови Леонід Чурсинов доповів щодо проекту програми економічного, соціального та культурного розвитку Нової Каховки на 2015 рік, який депутати міськради розглянуть, орієнтовно, на сесії 5 лютого.

Щодо міського бюджету та використання коштів резервного фонду за 2014 рік пояснення надала начальник фінуправління Ірина Фурсєєва. Піднімались питання фінансування дитячого харчування у садочках, сплати за землю, пільги з цього приводу, зокрема, бюджетникам, перевезення дітей на навчання до шкіл, ремонту доріг (у бюджеті заклали на це 3 млн. грн.), облаштування кладовища (зарезервовано 5 тис. грн.), харчування хворих, що перебувають у стаціонарі, надбавки вчителям і бібліотекарям, фінансування клубу «Енергія» (дехто у місті не розуміє, що клуб, де займаються більше 100 юних спортсменів і команда «Енергія», якій допомагають бюджетними грішми лише на внески до федерації і транспортом, – то різні речі), розмір податку на нерухомість, перевезення на дачі тощо пільговиків, які з 1 червня за рішенням парламенту втратять право на безоплатний проїзд та інші.

Змістовною була розмова щодо виконання Закону «Про звернення громадян», відповідного Указу Президента у виконкомі, його структурних підрозділах та комунальних підприємствах за підсумками 2014 року.

Начальник УПСЗН Олена Стоянчук доповіла щодо фінансової підтримки сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції Сергія Підгорного (у 2015 році по 4 тис. грн. у місяць).

Був затверджений протокол №1 від 21 січня засідання житлової комісії виконавчого комітету. Зокрема, було розподілено 3 кімнати у гуртожитках, які отримали освітяни. Затверджені списки громадян, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті за підсумками перереєстрації за 2014 рік.

Була встановлена батьківська плата за перебування дітей у комунальних дошкільних закладах (149,18 грн. в місяць замість 112 грн., 11 грн. в день замість 9,5 грн., коли, згідно чинного законодавства за харчування 60% платять батьки, 40% – міський бюджет).

Окремі категорії у кількості 192 учня-пільговика будуть отримувати безоплатне харчування у сумі 6 грн. в день (січень-лютий) та у сумі 10 грн. в день (березень-грудень окрім канікул).

Члени виконкому із задоволенням вирішили клопотати про присвоєння звання «Мати-героїня» відміннику освіти 67-річній Валентині Яківні Кузьменко, яка виховала шістьох дітей. Всі вони виросли гарними людьми, здобули вищу освіту.

Були також розглянуті ще деякі питання, зокрема, щодо надання матеріальної допомоги 4-м новокаховчанам по 1 тис. грн. кожному (двом на придбання слухових апаратів, двом –на лікування онкології).