“Відкриваємо Європу разом”

Сьогодні, 15 жовтня, у Дніпрянській школі відбувся захід «Відкриваємо Європу разом».

«Моя любов до Вітчизни не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, чим більше я люблю Вітчизну, тим більше намагаюсь збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр», – говорив Вольтер. І ми не можемо з ним не погодитись. Щоб рухатись вперед, потрібно не лише любити свою Батьківщину, а й знати і поважати своїх сусідів. А ще –  вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства.image001 В рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії з учнями 8 класу Дніпрянської школи була проведена зустріч з депутатом селищної ради Світланою Фасій. Вона розповіла учням про діяльність місцевих органів влади, ознайомила з основними принципами їх роботи. Діти зробили висновок, що «місцевий» і «європейський» підходи до здійснення самоврядування не протистоять один одному, а взаємно один одного доповнюють. А також і те, що місцева демократія є загальною європейською цінністю і повинна базуватися  на кращих досягненнях і практиці в галузі управління та демократії.

Після цього восьмикласники взяли участь у пізнавально-ігровому калейдоскопі «Відкриваємо Європу разом». Зі вступним словом звернулася до учнів класний керівник Раїса Фединяк, яка здійснила невеличкий історичний екскурс про створення Європейського Союзу. Далі учнів класу було запрошено до участі у конкурсній програмі. Вони відгадували країни за їх візитною карткою та державні прапори країн Євросоюзу, відповідали на запитання вікторини, а також здійснили літературну мандрівку Європою та музичний екскурс історією Євробачення. Діти мали можливість також  прослухати гімн Ради Європи, та ближче познайомитися із всесвітньо відомими пам’ятками Європейського континенту. image002

Після заходу учні зробили висновок, що світ схожий на книгу і той, хто знає тільки свою країну, прочитав у ній лише першу сторінку.

Раїса Фединяк, класний керівник 8 класу